Rafał Majka z brązowym medalem IO w RIO

0
1600

W pierwszym dniu IO w Brazylii Rafał Majka zdobył brązowy medal! Polak miał fantastyczny wyścig, choć warto podkreślić zasługę całego zespołu.

To Michał Kwiatkowski brał udział w pierwszej ucieczce i trzymał się w niej dzielnie przez prawie dwieście kilometrów morderczych podjazdów po pięknymRio de Janeiro. Ale koniec końców ta akcja nie miała szans, bo na ostatniej pętli dogrywkroczyli najlepsi kolarze, w tym Vincenzo Nibali i właśnie Rafał Majka.Ruszyli grupą dziesięciu, dogonili uciekinierów a potem im odjechali. A gdy doszło do ostatniego podjazdu, to zostało ich trzech: Polak, Nibali i Sergio Henao.

Ale wtedy zaczął się zjazd  na poprzednich pętlach wypadali inni cenieni zawodnicy, którzy nie radzili sobie z prędkością i zakrętami. Gdy oni upadli, Majka ruszył sam na metę i przez kilka kilometrów finiszu utrzymywał przewagę nad rywalami. Ale widać było, ile jego akcja kosztowała go sił, bo Greg Van Avermaet i Jakob Fulsang nadrabiali w oczach kolejne metry.
a półtora kilometra przed finiszem go dopadli, Polaka, który  starał się trzymać ich tempo przez krótki czas, ale Majka nie wytrzymał. Ostatecznie wygrał Belg Van Avermaet, Duńczyk Fulgsang zdobył srebro a Polacy już pierwszego dnia Igrzysk wpisali się do tabeli medalowej. Dzięki wspaniałemu wysiłkowi Majki.

Oficjalne czasy medalistów w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego:

1. VAN AVERMAET Greg (Belgia) czas: 6:10:05
2. FUGLSANG Jakob (Dania) 6:10:05
3. MAJKA Rafał (Polska) 6:10:10

57. BODNAR Maciej
58. GOLAS Michał
59. KWIATKOWSKI Michał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj