Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Żorach!

0
1936

Przyjazd głowy państwa jest wielkim wydarzeniem oraz zaszczytem dla każdego miasta. Już w najbliższy poniedziałek oficjalną wizytę w Żorach złoży Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W planie wizyty znalazło się m.in. spotkanie z mieszkańcami. Prezydent przyjeżdża do Żor na zaproszenie Wojewody Śląskiego oraz władz miasta.

Otwarte spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Żor i całego region odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia w hali sportowej MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej 10. Rozpocznie się ono o godzinie 17:00. Z uwagi na środki bezpieczeństwa mieszkańcy zainteresowani udziałem w spotkaniu będą wpuszczani na teren hali już od godziny 15:30. By uniknąć niedogodności należy przyjść minimum pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Ważne! Chcąc wziąć udział w  spotkaniu z Prezydentem RP należy pamiętać, że na spotkanie nie wolno wnosić żadnych niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi, w tym: wszelkiego rodzaju broni, nożyczek, parasoli, pilników, butelek z napojami, banerów i transparentów itp.

W związku z planowaną wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałek 29 stycznia Urząd Miasta Żory przy Rynku 9 będzie czynny tylko do godziny 14:00.  Zmiany będą też dotyczyły funkcjonowania siłowni i lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, które tego dnia będą nieczynne.

Kierowców poruszających się po Żorach czekają utrudnienia w ruchu. Już od piątku 26 stycznia na ulicach: Klimka, Folwareckiej, Kościuszki orazSzeptyckiego obowiązywał będzie zakaz parkowania. Właściciele pojazdów, którzy nie dostosują się do zakazu, muszą liczyć się z faktem, że ich samochody zostaną odholowane.

Informacje dla dziennikarzy:

– Pierwszą częścią wizyty Prezydenta RP w Żorach będzie uroczyste złożenie wieńców na Mogile Powstańców Śląskich oraz przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych przez Prezydenta RP (Stary Cmentarz w Żorach, brama od ul. ks. Klimka). W wydarzeniu nie biorą udziału mieszkańcy. Wejście akredytowanych dziennikarzy do sektora prasowego w godz. 15:15 – 15:30

– podczas spotkania obowiązuje dresscode – strój formalny lub smart casual,

– w spotkaniu mogą wziąć udział wyłącznie fotoreporterzy i operatorzy kamer, którzy akredytowali się

– Biuro Promocji, Kultury i Sportu udostępni dziennikarzom identyfikatory,

– dziennikarze i fotoreporterzy podczas spotkania będą mogli wykonywać zdjęcia oficjeli wyłącznie z wyznaczonej strefy medialnej,

– podczas spotkania w hali MOSiR wejście akredytowanych dziennikarzy do sektora prasowego w godz. 16:00-16:30. Instalacja wozów transmisyjnych do godz. 13:00.

– Obsługa medialna wyłącznie dla osób akredytowanych. Akredytacje (zawierające: imię, nazwisko, nazwę redakcji, imię ojca, numer PESEL, numer legitymacji prasowej, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, markę i nr rejestracyjny wozu transmisyjnego) przyjmuje Urząd Miasta Żory pod adresem: [email protected] do 26 stycznia 2018 roku (piątek) do godz. 14:00. Informacji dotyczących akredytacji oraz obsługi prasowej udziela Adrian Lubszczyk, tel.: 606 481 403.

Bardzo proszę o przestrzeganie powyższych zasad, jest to związane z ustaleniami z Kancelarią Prezydenta RP oraz Biurem Ochrony Rządu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj