Prezent na Dzień Mamy – stylizacja mam osób z niepełnosprawnością

0
2286

W majowy wtorek w studio projektantki mody Blanki Arustamian w Sosnowcu odbyło się niezwykłe spotkanie kobiet, które na co dzień opiekują się swymi dorosłymi dziećmi z porażeniem mózgowym. Była to dobra okazja dla mam do nabrania oddechu  i poczucia się piękną.

Cztery panie: Małgorzata Paszyńska (prezes Stowarzyszenia Integracja i Rodzina w Zabrzu, mama 25-letnich bliźniaczek: Ani i Joasi), Joanna Skudlik (mama 31-letniej Basi), Elżbieta Kalus (mama 35-letniego Bartka) oraz Elżbieta Ostrowska (mama 27-letniej Marty), które sprawują opiekę nad swoimi dziećmi z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, poddały się metamorfozie przeprowadzonej przez Blankę Arustamian (założycielce marki Blanka Fashion) oraz Agnieszkę Myślak (dyrektor Mary Kay). Dzięki temu, chociaż na chwilę, mogły zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna, a odbyło się ono pod patronatem Magazynu WHY Story.

Na co dzień mamy osób z niepełnosprawnością działają w Stowarzyszeniu „Integracja i Rodzina” w Zabrzu. Chcą tam otworzyć środowiskowy dom samopomocy dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi (ruchową i intelektualną). W budynku mają też być pokoje hostelowe. W planach założycieli jest także przekształcenie obiektu w całodobowy dom pomocy społecznej dla dzieci członków stowarzyszenia oraz innych mieszkańców miasta z podobnymi problemami – POWER (Pobyt Opieka Wytchnienie Edukacja Rehabilitacja). Rodzicom zależy, aby to miejsce spełniało wszystkie wymienione funkcje, czego serdecznie im życzymy.


W imieniu członkiń Stowarzyszenia Integracja i Rodzina chciałabym bardzo serdecznie podziękować pani Beacie Sekule, redaktor naczelnej Magazynu Why Story za zorganizowanie wyjazdu do Sosnowca na spotkanie z panią Blanką oraz panią Agnieszką – powiedziała Małgorzata Paszyńska. – Dziękujemy za bardzo mile przyjęcie, za wszystkie ciepłe słowa kierowane do nas. Jesteśmy wdzięczne za profesjonalny makijaż oraz wspaniałe stroje, które zostały nam podarowane. Cieszę się, że mamy wsparcie pań ze Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna, do którego również należę.

Po metamorfozie, razem z Blanką Arustamian i Agnieszką Myślak.

Tomasz Czarnecki

Zdjęcia: Grzegorz Cyran

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj