Powieść obyczajowa Kingi Piekarskiej: WHY Story 2 – Czas na zmiany dostępna na: www.kingapiekarska.pl oraz w Księgarniach BOOKSZPAN oraz EMPIK.

0
3493

Książka przeczytana w jeden wieczór!

 http://www.whystory.pl/pl/sztuka-i-kultura/teatr-i-literatura/powiesc-rozdzial-ii-o-milosci-macierzynstwie-i-finansachc.html

 

 

 Wywiad w tvz z Mirkiem Ridlem:

 

 

Recenzje:

Życiowe zmagania (Joasia 2016-11-11)
Książka przeczytana w jeden wieczór! Inspirująca lektura, ciekawie skomponowana. Samo życie… Autorka porusza kwestie trudnych życiowych ról współczesnej kobiety, jej odpowiedzialności za rodzinę, ale i też za swoje życie.

Apetyt na twórcze życie (Paweł Hohmann – 2016-11-09)
Bohaterka nie zaplanowała sobie swojego życia. Po rozwodzie i trudnych wychowawczych perturbacjach z dwoma nastoletnimi synami, rusza w nieprzewidywalną drogę ku tajemniczej przyszłości. Jej marzenia spełniają się w najbardziej niespodziewany sposób. Nowy życiowy partner dodaje jej biznesowego wigoru. Po trudnych chwilach, momentach zwątpienia i rozpaczy krystalizuje się nowa ścieżka zawodowej kariery. Chcesz mieć własną firmę? Pragniesz spełniać się w roli ambitnej dziennikarki? Wszystko się uda… Nie zabrakło głównej bohaterce determinacji i woli walki o własną, lepszą przyszłość. Czy ryzyko się opłaciło? Każdy sam musi odpowiedzieć na to pytanie czytając ” Why Story Czas na Zmiany 2″. Tytuł książki jest pewną zagadką postawioną Czytelnikom. Powieść jest gatunkową hybrydą. Wątki beletrystyczne przeplatane są z autentycznymi dziennikarskimi materiałami. Poznamy m. in wspaniałą podróżniczkę w wieku 80+, będą również historie o ADHD, uzależnieniu od komputerowych gier, spotkamy odważną obyczajowo poetkę i niezwykle inspirującą specjalistkę od tak potrzebnego dziś w biznesie osobistego treningu… no i nie zdradzajmy wszystkich smakołyków tej pełnej treści i faktów książki. Ciekawie pokazany jest tutaj moment podejmowania tej jednej, jedynej decyzji w życiu najważniejszej postaci tej książki. Ta chwila jest jakby ukryta wewnątrz tekstu, choć z pozoru, wszystko wygląda na oczywistą sprawę.

Ogromna garść motywacji (Piotr Habigier – 2016-11-14)

Poznając coraz to kolejne problemy bohaterki i obserwując to jak sobie z nimi radzi, można bardzo szybko zauważyć że nasze – często wyolbrzymione problemy są naprawdę znikome, ale jeśli są naprawdę duże to po tej lekturze mamy siłę stawić im czoła. Powieść przedstawia ciekawe postacie np. młodego człowieka uzależnionego od gier MMO, nastoletniego projektanta mody oraz wiele innych osób podążających za marzeniami. Bohaterka, która jest dziennikarką i byłą nauczycielką szuka spełnienia jako matka zbuntowanych nastolatków, kochanka, kobieta przedsiębiorcza, ma też swoje lęki ale walczy o swoje, często jest kontrowersyjna…
Momentami książka bawi humorem sytuacyjnym, często pobudza do refleksji, poruszająca, nawet do łez, jak w przypadku mojej koleżanki z roku. Polecam ludziom w każdym wieku i w różnych sytuacjach życiowych.

Gotowe na zmiany na lepsze – Olga Willińska

Czas na zmiany to książka nietypowa – z jednej strony bardzo osobista relacja z czasu zmian, z chwil w których życie Karoliny zmieniało się, szczera, obiektywna relacja z niby zwyczajnych, ale niezwykle dramatycznych chwil w życiu bohaterki. Nieudane małżeństwo, zobowiązania męża = kłopoty finansowe żony (byłej też), nowy partner, relacje dzieci – nowy partner, wybory między domem, a karierą, między ciekawą, wymarzoną pracą, a czasem spędzanym w domu, zmaganie z brakiem wiary otoczenia, a nawet czasem z własnymi wątpliwościami.

W przerwach reportaże opowiadające o niezwykłych kobietach, które pomimo wszystko, a może właśnie dzięki temu zbudowały domy, wierzą w ludzi, są niezwykle charyzmatyczne – po prostu są niesamowitymi zwykłymi kobietami.

Historie opowiedziane w książce są niezwykle inspirujące, pokazują, że nawet jak jest bardzo źle można znaleźć rozwiązanie, pomoc przyjaciół, zmienić swoje życie na inne, lepsze, ciekawsze, choć czasami w pierwszej chwili całkiem nie jesteśmy na zmianę gotowi.

Bo tak to ze zmianami często bywa, że nie jesteśmy na nie gotowe, a często nawet gdy zmiany są konieczne to się ich boimy, odwlekamy, nie dopuszczamy do siebie myśli o konieczności zmiany. A zmiany często, nawet bardzo często są dobre, co udowadnia autorka. Ja z mojego własnego doświadczenia wiem już, że zmiany są dobre i że nie trzeba ich się obawiać, ale żeby to zrozumieć musiałam kilka razy stanąć przed koniecznością zmiany – wtedy tak naprawdę decyzję podejmowali za mnie inni i choć na pierwszy rzut oka zmiany były dla mnie niekorzystne, dziś jestem bardzo wdzięczna, że zostałam do nich zmuszona. I dziś już zupełnie nie boję się zmian – choć do wielu decyzji życiowych staram się podchodzić z rozsądkiem i rozwagą – to nie myślę – co to będzie tylko kombinuję jak tu zrobić żeby było dobrze.

Zachęcam do lektury – nie jest to ani typowy podręcznik, ani książka motywacyjna, ale warto ją przeczytać i się nad nią zastanowić.

 

Bookszpan to sieć księgarska, która została założona w 2013 przez Jana Sierackiego (współzałożyciel Matras), Sonię Dragę (założycielka i właścicielka Wydawnictwa Sonia Draga), Marcina Nowaka (prezes hurtowni książek Dictum sp z o o ) oraz Piotra Zelmana(„Drugie Piętro”, Sp. z o o)

Księgarnie w ramach sieci mieszczą się w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Bytomiu, Kluczborku, Opolu, Raciborzu oraz Wrocławiu

Książka dostępna jest również na stronie:

www.kingapiekarska.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj