Podsumowanie WTA Katowice Open

0
1395

WTA Katowice Open – podsumowanie

 

WTA Katowice Open, jedyny turniej cyklu International Series w Polsce, z pulą nagród 250 tys. dolarów, odbył się w dniach 4 – 10 kwietnia 2016 roku w hali „Spodka” oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Była to czwarta edycja katowickiego turnieju, a po raz drugi Miasto Katowice było jedynym sponsorem tytularnym.

W tym roku zwyciężczynią została Dominika Cibulkova, która w finale pokonała Camilę Giorgi. W finale gry podwójnej, w trzysetowym pojedynku, zwyciężył duet Japonek – Eri Hozumi i Miyu Kato z Rosjankami – Walentyną Iwaknienko i Mariną Mielnikową. Zawodniczki dopisały, poziom tenisowy był bardzo wysoki, mecze były bardzo zacięte. Myślę, że dla każdego fana i entuzjasty tenisa było dużo emocji powiedział po zakończeniu turnieju Dyrektor, Paweł Owczarz.

Emocjom sportowym towarzyszył sukces wizerunkowy turnieju. W raportach podsumowujących imprezę przewijają się gratulacje i wysokie oceny imprezy oraz jej przebiegu. Martina Lutkova, Supervisor Turnieju, powiedziała, że organizacja każdego roku jest lepsza, a organizatorzy z roku na rok wyciągają wnioski i podejmują działania usprawniające turniej.

Turniej był obserwowany z trybun, podobnie jak przed rokiem, przez ponad 22 tysiące kibiców. Miliony sympatyków tenisa na całym świecie mogły śledzić katowickie rozgrywki za pośrednictwem stacji telewizyjnych, dzięki którym WTA Katowice Open dotarło do kibiców w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Transmisję z rozgrywek za pośrednictwem Eurosport i Polsat Sport można było śledzić w ponad 90 krajach (w roku ubiegłym w 76) w 22 językach. Pozwoliło to promować Miasto Katowice w skali globalnej. Nasze logo oraz ujęcia miasta okiem kamery obiegły cały świat. Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa podsumował: Na prawdę było głośno w świecie tenisowym, przede wszystkim o Katowicach. Cieszymy się, bo ten turniej jest na wysokim poziomie, o tym mówią zawodniczki, o tym mówią sędziowie.

WTA Katowice Open to także szereg działań dodatkowych. Wielka sportowo nieobecna Agnieszka Radwańska, która została wycofana z turnieju przez kontuzję barku, była gościem Kids Cup, w trakcie którego najmłodsi adepci tenisa mieli okazję do wspólnych zdjęć i autografów. Podobnie Alizé Cornet, Magda Linette i Dominika Cibulkova odwiedziły turnieje dla dzieci, amatorów oraz osób na wózkach inwalidzkich. Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Imprez Strategicznych, Ewelina Kajzerek podkreśla: Osoby grające na wózkach to osoby, które przyjeżdżają do nas z całej Polski. Spotykają się już tradycyjnie w Katowicach podczas trwania turnieju WTA Katowice Open.  Dodatkowe aktywności i otwarte sesje autografowe zorganizowano również w Galerii Katowickiej. Zawodniczki odwiedziły także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Dom Dziecka Tęcza.

 

Biuro Prasowe 
Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj