Orlen wsparł Fundusz Grantowy – rusza nowa edycja

0
1572

70 zrealizowanych projektów na kwotę blisko 270 tysięcy złotych zrealizowano w ramach 12. Edycji Konkursu Grantowego Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Uroczysta gala dzięki firmie Orlen miała wyjątkowego gościa – Marcina Lewandowskiego, olimpijczyka z Rio, jednego z czołowych biegaczy na świecie na dystansach średnich.Podczas gali Fundacja Orlen przekazała 150 000 tysięcy złotych na kolejną edycję grantowego rozdania.

 

Marcin Lewandowski swoją wizytę w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął od spotkania z młodzieżą szkolną z ostrowskich i podostrowskich szkół w Gimnazjum im. Jana Pawła II.Uczniowie mieli wiele pytań do sportowca, a większość z nich dotyczyło treningów i przygotowania do zawodów.Nie zabrakło także małej niespodzianki – koszykarki z Gimnazjum im. Jana Pawła II zaproponowały sportowcowi konkurs rzutów do kosza. Tutaj jednak zawodniczki nie dały forów gościowi i wygrały tę rywalizację.

Bardzo się cieszę, że wróciliśmy do formuły spotkań młodzieży ze znanymi sportowcami – mówi Karolina Krawczyk, prezes Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. – Szkoły bardzo dopytywały o te spotkania, bo dla młodzieży było to za każdym razem ogromne przeżycie. Dzięki uprzejmości firmy Orlen w tym roku mogliśmy gościć w Ostrowie Wielkopolskim pana Marcina Lewandowskiego, który zarówno podczas spotkania z młodzieżą, jak i podczas uroczystej gali, skradł nasze serca, zyskując rzeszę nowych kibiców, którzy na pewno będą za niego trzymać kciuki w kolejnych startach. Spotkanie było podwójnie ważne, bo przecież Ostrów Wielkopolski ma na swoim koncie wiele sukcesów w lekkiej atletyce. Wiem, że w spotkaniu brali udział również zawodnicy, którzy trenują bieganie, dla których pan Marcin jest idolem. Dla nich to spotkanie miało zupełnie wyjątkowy wymiar.

Po spotkaniu olimpijczyk przez długi czas rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. Wziął również udział w uroczystej gali podsumowującej 12. edycję Konkursu Grantowego, opowiadając o swoich sukcesach i kolejnych planach sportowych.

Podczas uroczystości wręczone zostały podziękowania dla stowarzyszeń, które w roku 2016 realizowały projekty grantowe. 39 z nich zrealizowano na terenie miasta, 15 w Gminie Ostrów Wielkopolski, a 16 na terenie Gminy i Miasta Odolanów.Chciałam Państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że poświęcacie swój wolny czas na pracę dla naszych mieszkańców – mówiła podczas gali prezydent Beata Klimek. – To dzięki waszej kreatywności, zapałowi i determinacji w Ostrowie odbywają się koncerty, zawody sportowe i wiele innych przedsięwzięć.To wy namawiacie do aktywności przedszkolaków i seniorów. W Ostrowie Wielkopolskim ciągle przybywa nowych stowarzyszeń, a wraz z nimi nowych pomysłów, więc już dziś jestem przekonana, że kolejna edycja Konkursu Grantowego dostarczy nam również sporo ciekawych wrażeń.

Z dobrą wiadomością dla stowarzyszeń przybył na galę Wojciech Gąsieniec, szef bazy PKN Orlen w Ostrowie Wielkopolskim.Gratulując stowarzyszeniom zrealizowanych projektów, zwłaszcza tych dotyczących wolontariatu i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, przekazał symboliczny czek od Fundacji Orlen – Dar Serca. Kwota 150 000 zł zasili budżet kolejnej, trzynastej już edycji Konkursu Grantowego,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj