Ogólnopolska Konferencja Edukacyjno-Profilaktyczna „Rak Krtani”

0
1708

 

W dniach 13-14 maja 2016 r odbędą się obchody jubileuszu 25-lecia Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych oraz 10. rocznicy istnienia Górnośląskiego Oddziału Rejonowego PTL w Zabrzu, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2016 r. W uroczystościach weźmie udział ok. 180 osób w tym: delegaci Oddziałów Rejonowych w Gdańsku, Wrocławiu Olsztynie, Rzeszowie, Kielcach, Zamościu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej i Zabrza oraz zaproszeni goście.

 

W programie:

W dniu 13 maja od godziny 11.00 w sali Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Edukacyjno-Profilaktyczna „Rak Krtani”.

Wykłady poprowadzą laryngolodzy Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, logopedzi, fizjoterapeuci, psycholog, ratownicy medyczni, osoby niepełnosprawne po całkowitym usunięciu krtani przedstawią scenkę rodzajową. 

Wystąpi również grupa Baletowa z Średniej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Delegaci zwiedzą poziomy 170 i 320 Kopalni Guido.

 

W dniu 14 maja o godz. 11. W kościele pod wezwaniem Św. Kamila, a dalsza część obchodów jubileuszowych odbędzie się w restauracji Floriańskiej.4

 

Jubileusz został objęty Honorowym Patronatem:

Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzaty Mańki Szulik

Marszałka Województwa Śląskiego, Wojciecha Saługi

Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Barteli

Ks. biskupa Jana Kopca, Biskupa Diecezji Gliwickiej

 

Partnerami są:

Kopalnia Guido, TV Zabrze, Urząd Miejski w Zabrzu, MOPR Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu, Zakład Detali Medycznych DEMED, Szpital Specjalistyczny w Zabrzu, PCK w Zabrzu, Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj