Obchody Święta Europy w Teatrze Rozrywki w Chorzowie już dziś!

0
1285

XXI Gala z okazji obchodów Święta Europy odbędzie się dziś 6 maja o godz. 17:00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wydarzenie te organizowane jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Chorzowską Delegaturę RIG w Katowicach.

Wydarzenie upamiętnia datę 9 maja 1950 roku, kiedy to w Paryżu Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie – Plan Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.

Do kogo powędrują Perły Europy?

Podczas tegorocznych obchodów po raz trzeci Chorzowska Delegatura RIG w Katowicach z Prezesem Pawłem Pawelcem na czele nagrodzi Perłami Europy osoby i instytucje promujące ideę jedności europejskiej oraz wdrażające innowacje, a także projekty jednostek Unii Europejskiej. Statuetki trafiają do rąk osób które, swoją postawą, działaniami
i przekonaniami udowodniają, że Polska jest nieodłączną częścią Europy.

Obok Pereł Europy podczas Gali zostaną wręczone Złote Laury Umiejętności i Kompetencji Chorzowskiej Delegatury RIG w Katowicach. Całość zostanie zwieńczona występem polskiej aktorki teatralnej i telewizyjnej oraz piosenkarki – Anny Dereszowskiej pt. „Kobieta – Instrukcja Obsługi”.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu: Chorzowsko – Świętochłowickiego
Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ADM Chorzów, ADM Serwis, BetaMed oraz PKO Bank Polski S.A.

Z kart historii

W 2018 Perłami Europy zostali uhonorowani Andrzej Kotala – Prezydent Chorzowa, który konsekwentnie i skutecznie od 2010 roku zabiega o pozyskanie środków z Unii Europejskiej na rozwój miasta oraz Kompleks Sztygarka utworzony na terenie zabytkowej kopalni Prezydent w Chorzowie, w obiektach przypominających o wielkoprzemysłowej historii
regionu. Specjalne Perły Europy trafiły do rąk prof. dr hab. Jana Klimka oraz Elżbiety Bieńkowskiej, która odbierając nagrodę powiedziała: U mnie te trzy tożsamości: bycie Ślązaczką, Polką i Europejką bardzo się ze sobą zgadzają, dobrze ze sobą rozmawiają, i w ogóle się ze sobą nie kłócą i dobrze się ze sobą czują.(…) Europa wymaga rozmowy i dyskusji o tym, jaka ta Europa powinna być. W Polsce dużo rozmawiamy o pieniądzach europejskich i to jest wspaniale, ale nie tylko po to Polska wchodziła do Unii Europejskiej, żeby mieć pieniądze. Wchodziliśmy do UE dlatego, że zawsze w Europie byliśmy i zawsze czuliśmy, że w Europie jest nasze miejsce”.

Patronat Honorowy nad Galą objęli: Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Andrzej Kotala – Prezydent Miasta Chorzów.

Patronat Medialny: Chorzowianin, Dziennik Zachodni, Europerspektywy, Goniec Górnośląski, Moja Firma – Generator Rekomendacji, Naszemiasto.pl, Polish Market, SferaTV, Śląski Biznes, TVP Katowice, TVS, Magazyn WhyStory, wnp.pl oraz Wolny Rynek.

Organizatorzy: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Chorzowska Delegatura RIG w Katowicach.

Czas: 6 maja 2019 r., godz. 17:00
Miejsce: Teatr Rozrywki w Chorzowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj