Nowoczesna pracownia dla przyszłych pielęgniarek i położnych

0
3274

Nowoczesna pracownia ginekologiczno-położnicza powstała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Jej wyposażenie sfinansował Urząd Miasta Płocka.

Pracownia jest częścią tworzonego aktualnie na Wydziale Nauk o Zdrowiu PWSZ Centrum Symulacji Medycznej. Umożliwi ono kształcenie studentów pielęgniarstwa i położnictwa z wykorzystaniem najnowszych światowych technologii.

Urząd Miasta Płocka przekazał 200 tys. złotych na wyposażenie pracowni. – Zrobiliśmy to w trosce o rozwój szkolnictwa wyższego w naszym mieście oraz o bezpieczeństwo mieszkańców – mówił podczas otwarcia pracowni prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Dziękuję panu rektorowi za współpracę oraz zaangażowanie.

O szczegółach przedsięwzięcia opowiadał rektor PWSZ Maciej Słodki. W nowej pracowni znajdują się cztery strefy imitujące szkołę rodzenia, salę porodową, gabinet ginekologiczny oraz salę położniczą. Dofinansowanie z budżetu miasta pozwoliło na zakup trenażerów, które imitują różne części ciała człowieka, a także fantomów i symulatorów, przypominających prawdziwych pacjentów z funkcjonującymi układami i narządami.

Już wkrótce będą ogłoszone przetargi na dostosowanie pomieszczeń i wyposażenie kolejnych pracowni, które wejdą w skład Centrum Symulacji Medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj