Niezwykły pokaz mody w Radisson Blu Hotel Kraków

0
1685

W sobotę 16 marca w krakowskim hotelu Radisson Blu odbył się pokaz mody zorganizowany w ramach Cracow Fashion Week 2019. Ubrania prezentowały nie tylko modelki, ale też niezwykłe kobiety, które postanowiły wystąpić na wybiegu charytatywnie.

Fot: Anna Zborowska

Dwadzieścia wspaniałych kobiet, cztery projektantki mody i jeden charytatywny cel. Pokaz „przePROJEKTowani” w Radisson Blu Hotel Kraków, zrealizowany w ramach Cracow Fashion Week 2019 został połączony z wernisażem fotografii “Pełno-Sprawne” wspierającym akcję charytatywną dla Oliwiera – podopiecznego Fundacji Poland Business Run.

To niesamowite, że z pozoru błahy pomysł udało nam się przekształcić w wielkie wydarzenie, które pozytywnie zapadnie w pamięć każdego z biorących w nim udział gości. Mamy nadzieję, że razem z Cracow Fashion Week będziemy mieli przyjemność zorganizować je również w przyszłym roku – mówi Magdalena Młynarczyk, jedna z modelek, a jednocześnie Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu Radisson Blu Hotel Kraków oraz Park Inn by Radisson Kraków.

W ramach pokazu „przePROJEKTowani” swoje kolekcje przedstawiły cztery uznane projektantki – Anna Załucka-Kuczera, Joanna Organiściak, Marta Dubanowicz, Kamila Kosowska Kamy oraz absolwentki krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Angelika Kowal i Angelika Ożdżyńska. Ubrania zaprezentowały profesjonalne modelki, jednak najwięcej uznania zdobyło dwadzieścia kobiet zaproszonych do udziału w pokazie przez Radisson Blu hotel Kraków. Chociaż na codzień nie obracają się w sferze modelingu, to zgodziły się wystąpić na wybiegu ze względu na cel charytatywny. W ramach projektu dla każdej z Pań projektantki wybrały ubrania z własnych kolekcji i umożliwiły ich przymiarki, tak by wszystkie „modelki” dobrze czuły się w stroju prezentowanym na wybiegu.

Foto: Anna Zborowska

To dla mnie niezapomniana przygoda i jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam wziąć udział w tak ciekawym projekcie. Od początku wiedziałam, że będzie to wspaniałe wydarzenie – łączące dobrą zabawę i szczytny cel. Oby więcej takich inicjatyw – mówi Marta Szewczyk, także jedna z modelek.

Akcja ma na celu pomoc sześcioletniemu Oliwierowi, chłopcu z niepełnosprawnością ruchową, który potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby mu pomóc wystarczy wpłacić datek w akcji pod linkiem https://zrzutka.pl/oliwier. Oliwier Małolepszy, urodził się bez prawego przedramienia i dłoni. Od kiedy skończył pierwszy miesiąc życia wymaga fachowej pomocy i ciągłej rehabilitacji.

Brak równomiernego ciężaru ciała z obu stron skutkuje u Oliwierka pogłębiającą się asymetrią tułowia, prowadzącą do skrzywienia kręgosłupa. Pomóc może specjalny turnus terapeutyczny, który oferuje Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie. By zebrać środki na dofinansowanie kompleksowej rehabilitacji dla chłopca, pomyśleliśmy o charytatywnej akcji skoncentrowanej wokół Cracow Fashion Week – mówi Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run.

W celu zgromadzenia środków dla pomoc Oliwiera powstała dedykowana tej akcji seria fotografii “Pełno-sprawne”, przygotowanych przez Łobzowska Studio i prezentowanych w hotelu Radisson Blu w Krakowie przy ul. Straszewskiego 17. Bohaterami projektu są przedmioty codziennego użytku, które po utracie jednego z elementów zostały poddane renowacji i odzyskały funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj