„Naukowe UEspresso” – UE Katowice wchodzi do świata podcastów popularnonaukowych

0
1054

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oficjalnie wszedł w świat podcastów. Pierwszy odcinek autorskiego programu „Naukowe UEspresso” ukazał się 14 grudnia na popularnych platformach streamingowych i w zaledwie 3 dni uzyskał aż pół tysiąca pełnych odsłuchań. Następny odcinek już jutro, we wtorek 21 grudnia.
Nowy cykl podcastów pod nazwą „Naukowego UEspresso” dostępny jest na platformach streamingowych „Spotify” oraz „Apple Podcast” i jest pierwszą inicjatywą tego typu stworzoną przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. To szybka porcja wiedzy, której dostarczają nauczyciele akademiccy uczelni – specjaliści w poszczególnych dziedzinach. W rozmowach w ciekawy i przystępny sposób poruszają tematy popularnonaukowe, czyli takie które dotyczą każdego. „Rozsiądź się w fotelu z aromatyczną kawą lub ulubioną herbatą i daj się ponieść UEspressowo-naukowej mieszance” – zachęca do słuchania opis programu na platformach streamingowych.
W roli pierwszego gościa wystąpił prof. dr hab. Sławomir Smyczek, kierownik Katedry Badań Konsumpcji i jednocześnie prorektor ds. edukacji i współpracy międzynarodowej katowickiej uczelni. Rozmowa dotyczyła zachowań polskich konsumentów podczas świątecznej gorączki zakupów. Drugi odcinek serii podcastów opublikowany zostanie już 21 grudnia i wystąpi w nim prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek, kierownik Katedry Logistyki Społecznej, który opowie o tym, jak jego zdaniem wyglądać mogą miasta przyszłości.
Od nowego roku, począwszy od 4 stycznia, premierowe odcinki publikowane będą planowo co dwa tygodnie o godz. 8:30, także w przerwach wakacyjnych. W pierwszej kolejności będzie można posłuchać rozmowy o tym, jak wytrwać w postanowieniach i zrealizować swoje – z dr Mileną Gojny-Zbierowską, adiunktem z Katedry Przedsiębiorczości. Będzie to rozmowa o realizacji planów, jak Polacy podchodzą do noworocznych postanowień i co zrobić, aby nie zgasić swojego zapału w działaniu. Następnie 18 stycznia zaplanowano rozmowę z dr. inż. Tomaszem Zielińskim z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych, prodziekanem, kierownikiem filii uczelni w Rybniku. Słuchacze dowiedzą się, jak poruszać się po świecie kredytów gotówkowych czy hipotecznych i ile rzeczywiście nas kosztują oraz na co należy zwrócić uwagę przy zaciąganiu takich kredytów.


Projekt realizowany jest we współpracy z AS Radiem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w studiu radiowym uczelni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj