Narodowy Instytut Audiowizualny w 2016 roku

0
2751
Narodowy Instytut Audiowizualny podsumowywuje kolejny rok swojej działalnośći.
Ponad 220 wydarzeń: koncertów, pokazów filmów i spektakli teatralnych i koprodukcji filmowych oraz serialowych – odbyło się w 2016 r. 
 
autokarreprezentacjapss2015.jpg
 

Kończący się rok  „obfitował w liczne wydarzenia kulturalne z najwyższej półki”. Zaliczono do nich koncerty, pokazy filmowe i teatralne, a także udział w produkcji seriali.W  Warszawie  odbywały się światowe konferencje m.in. archiwów audiowizualnych FIAT/IFTA, kolejna edycja festiwalu NInA Wersja Beta, przygotowano wydawnictwa DVD z filmami dokumentalnymi oraz spektaklami.

W styczniu w wielofunkcyjnej sali audiowizualnej „Ziemia Obiecana” w warszawskiej siedzibie Instytutu rozpoczął się przegląd „Z kamerą wśród oper” – rejestracja najlepszych w ostatnich latach spektakli operowych.Pokazom towarzyszyły dyskusje, spotkania z ekspertami twórców. Przygotowano również przegląd największych dzieł polskiego kina, osobiście wybranych przez amerykańskiego reżysera Martina Scorsese – autora m.in. „Taksówkarza” i „Chłopców z ferajny”. Widzowie mieli okazję zobaczyć również  m.in. „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa, „Wesele” Andrzeja Wajdy i „Faraona” Jerzego Kawalerowicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj