ME Piłkarzy Ręcznych: ogłoszono Ambasadorów EURO 2016 w Katowicach

0
2352

Trophy Tour w Katowicach

Trofeum Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej odwiedziło Katowice, miasto, w którym rozegranie zostanie pierwsze spotkanie EURO 2016 – „Katowice to doskonałe miejsce do organizacji największych sportowych zawodów a Spodek to najlepsza w kraju hala na tego typu imprezy. Naszym atutem jest fakt, że mamy duże doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń” – powiedział Waldemar Bojarun, Zastępca Prezydenta Miasta Katowice.

IMG 9779

Podczas Trophy Tour w Katowicach ogłoszeni zostali Ambasadorzy EURO 2016, którymi będą:

Jan Furtok – były piłkarz GKS-u Katowice, w którym w ciągu 10 lat zagrał w 209 meczach, zdobył 85 bramek oraz wywalczył Puchar Polski; numer 9, z którym występował został zastrzeżony, po zakończeniu kariery pełnił również funkcję Prezesa klubu.

Piotr Kupicha – absolwent Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, ma kartę taternika i jest instruktorem wspinaczki skałkowej, ale jego największą pasją jest muzyka; wokalista, autor tekstów, kompozytor i lider zespołu Feel, z którym zdobył nagrodę Słowika Publiczności oraz Telekamerę.

Mariusz Czerkawski – jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, przez 10 sezonów występował w najlepszej lidze świata NHL, w której rozegrał 745 spotkań, zdobył 215 bramek i zanotował 220 asyst, uczestnik meczu gwiazd w 2000 roku; olimpijczyk z Albertville 1992 oraz uczestnik pięciu mistrzostw świata.

Marcin Wyrostek – akordeonista, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów, wygrał drugą edycję programu Mam Talent, nagrał trzy autorskie płyty, laureat ponad 30 konkursów w kraju i zagranicą.

IMG 9633

IMG 9566IMG 9616

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj