Marka Europejska – SLASKII GmbH & Co. KG

0
5366

SLASKII GmbH & Co. KG (Sp. z o.o.) to firma konsultingowo-doradcza specjalizująca się w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz osób prywatnych prowadzących lub rozpoczynających działalność na rynku niemieckim. Od 2011 roku firma działa na terenie całych Niemiec, a główne biura posiada m.in. w Dortmundzie, Hamburgu oraz Essen. Holding SLASKII posiada także udziały w spółkach wielobranżowych na terenie Europy, m.in.: w Niemczech, Polsce oraz Anglii. Obecnie wprowadza usługę egzekucji zaległych alimentów od dłużników (Polaków) pracujących na terenie Niemiec, a w Polsce także rozwija serwis archiwizacji dokumentów.

slaskii

 Prezes Seweryn Śląski założył pierwszą firmę w trakcie studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie nauki zdobywał pierwsze doświadczenia zawodowe, pracując w opiece społecznej i opiekując się starszymi ludźmi. Planował prowadzić działalność gospodarczą, która przyniesie nie tylko korzyści finansowe właścicielowi, ale okaże się przede wszystkim pożyteczna dla Klientów.

Doświadczenie i jakość – to pojęcia tworzące fundament świadczonych przez nas usług – podkreśla Seweryn Ślaski, założyciel i prezes SLASKII Beteiligungsverwaltung GmbH. – Dzięki naszej wysoko wyspecjalizowanej kadrze, w tym prawnikom oraz księgowym, ułatwiamy Polakom „aklimatyzację” w Niemczech, pomagając np.: w rejestracji firm, specjalizujemy się w kompleksowejobsłudze zarówno spółek osobowych, jak i kapitałowych. Wspieramy także przedsiębiorców działających w Polsce przy zakładaniu oddziałów zagranicznych.

 

SLASKII GmbH & Co.KG to doradztwo oraz usługi finansowe, w tym rozliczenie podatku dochodowego, ubezpieczenia zdrowotne (od 01.01.2009 ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe dla wszystkich osób zameldowanych w Niemczech), majątkowe, firm komunikacyjne oraz osobiste. Informuje o ułatwieniach prawnych, które wpływają na rozwój firmy w Niemczech.

Firma świadczy także usługi tłumaczenia dokumentów, zarówno tłumaczenia przysięgłe, zwykłe, pisemne i ustne dla przedsiębiorstw, urzędów oraz osób prywatnych. Wszystkie, które są potrzebne. Ten dział powstał, aby ułatwić życie Klientom. Do wielu spraw potrzebne są polskie dokumety przetłumaczone na niemiecki. Dzięki naszym tłumaczom Klient nie musi się tym martwić.

Spółka pomaga także imigrantom w załatwianiu różnych sprawach związanych z codziennymi problemami, takimi jak złożenie wniosków związanych z zasiłkami rodzinnymi (Kindergeld) czy macierzyńskimi (Elterngeld).

 Pomoc w egzekucji zaległych alimentów

Od kilku miesięcy firma prowadzi także działalność mającą na celu egzekucję zaległych alimentów na rzecz dzieci mieszkających wraz z matkami w Polsce od ich ojców, którzy podjęli pracę w Niemczech i uchylają się od regulowania swoich zobowiązań finansowych.To najczęstszy przypadek, ale oczywiście alimenty od matek też ściągamy. Firma świadczy tę usługę bezkosztowo, a obejmuje ona poradę prawną w kancelarii na terenie Polski, a także wszystkie czynności egzekucyjne w Niemczech.

W Niemczech zawód komornika nie jest wolnym zawodem. Nie jest on pracownikiem czy właścicielem kancelarii tylko urzędnikiem państwowym, tak jak prokurator czy sędzia – zauważa Seweryn Ślaski. – W związku z tym proces ściągania alimentów przebiega tu szybko i sprawnie. Po uprawomocnieniu wyroku oraz uzyskaniu europejskiego nakazu egzekucyjnego występujemy w imieniu kobiet bezpośrednio do pracodawcy oraz wysyłamy pismo do dłużnika na adres wskazany przez wydział meldunkowy.W Polsce jest podobnie, ale w Niemczech nie ma przyzwolenia społecznego na niepłacenie alimentów. Ponadto, w sytuacji, kiedy mężczyzna pracuje w Niemczech i nie ma kontaktu ze swoim potomstwem, to matka ma prawo do pobierania zasiłku rodzinnego w kwocie ca. 200 euro na dziecko.

Pomysł na taką działalność powstał, kiedy Seweryn Ślaski, ojciec trójki dzieci, prowadził grupę dyskusyjną na Facebooku dla Polaków, którym pomagał w sprawach zawodowych w Niemczech. Jeden z dłużników alimentacyjnych napisał, że gdyby jego była partnerka zabezpieczała się przed zajściem w ciążę, to problem by nie zaistniał. Wtedy właśnie, wraz z żoną, zdecydowali się podjąć działalność wspierającą kobiety i ich dzieci, które nie otrzymują należnych im pieniędzy.

Nie tylko doradztwo

Planujemy dalej rozwijać w Polsce branżę archiwizacyjną, którą zajmowałem się przed wyjazdem do Niemiecprzyznaje Seweryn Ślaski. – Obsługujemy w tej chwili głównie syndyków, upadłe firmy, segregujemy dokumenty.

Jedna z wchodzących w skład konsorcjum SLASKII Beteiligungsverwaltung GmbH firm prowadzi działalność budowlaną, która przeprowadza renowacje obiektów zabytkowych, inna sprzedaje energię elektryczną. To na terenie Polski, a w Niemczech jako dostawca biznesowych rozwiązań outsourcingowych polegających na pełnej obsłudze biurowej bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu, SLASKII GmbH & Co. KG oferuje osobom nieposiadającym niemieckiego meldunku założenie Gewerbe na adresie biura SLASKII GmbH & Co. KG oraz obsługę dokumentacji firmy – jedynym warunkiem jest posiadanie zameldowania w Polsce. Rozwiązanie to oszczędza czas i znacząco obniża koszty przedsiębiorców.

Seweryn Ślaski to przedsiębiorca z duszą – wszędzie widzi pomysły na biznes. W swoich decyzjach kieruje się nie tylko chęcią zysku, ale także troską o rodaków (usługi doradcze w Niemczech), kobiety (ściąganie alimentów), środowisko (energia elektryczna ze źródeł odnawialnych), kulturę (renowacja zabytków). I choć mieszka poza granicami Polski interesy z sukcesem prowadzi i w Polsce, i w Niemczech i w innych krajach Europy.

slaski krzywe

Beata Sekuła

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj