MAMMOBUS GLIWICKIEGO CENTRUM ONKOLOGII STANIE NA ŻORSKIM RYNKU

0
1640

   Już w lutym na żorskim rynku po raz kolejny pojawi się nowoczesny mammobus z Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat.

mammografia

   Mammobus gliwickiego Centrum Onkologii wyposażony jest w najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania. Zdjęcia opisywane są każdorazowo przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach – specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. W przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi, kobiety poddające się badaniu mają również zapewnioną bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania w Centrum Onkologii w Gliwicach.

   Badania będzie można wykonać na żorskim rynku 17 i 20 lutego w godz. 8:30-15:30 oraz od 21 i 22 lutego w godz. 10:00-17:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Informacje pod nr tel. 32 278 98 96.

   Warto podkreślić, że z darmowej mammografii mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone i nie leczone na raka piersi panie urodzone w 1967 roku, bez względu na dzień i miesiąc urodzenia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Szczegółowe informacje na temat mammografii można znaleźć na stronie internetowej Centrum Onkologii w Gliwicach.http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/mammografia-w-mammobusie-coi

W tym roku, z bezpłatnej mammografii skryningowej może skorzystać ponad 5 tysięcy żorzanek. Niestety ilość pań korzystających z badań jest w naszym mieście najniższa na Śląsku! W 2016 roku przebadało się 1808 kobiet zamieszkałych w Żorach, a w tym roku dotychczas zaledwie 58. Zachęcamy do zadbania o własne zdrowie i skorzystanie z badań.

Biuro Promocji, Kultury i Sportu
Urząd Miasta Żory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj