Leć z Aniołami! – V Bieg Śląskich Aniołów

0
3013

W sobotę 20 lutego 2021 roku po raz kolejny odbędzie się Bieg Śląskich Aniołów. – Pomimo trudnej epidemicznej sytuacji panującej w kraju podjęliśmy decyzję, że chcemy zobaczyć się z Wami na żywo w tej zimowej, anielskiej aurze na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach – informują organizatorzy.

V Zimowy Bieg Śląskich Aniołów to impreza charytatywna. Część opłaty startowej zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji imprezy a za pozostałą kwotę zostaną zakupione niezbędne rzeczy dla dzieci, podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły. W ramach Biegu Śląskich Aniołów odbędą się następujące imprezy sportowe:

 • bieg na 5 km,
 • marsz Nordic Walking na 5 km
 • biegi dla dzieci

Wszyscy na biało!

W trakcie biegu/marszu uczestnicy obowiązkowo muszą mieć na sobie stroje aniołów. Najlepsze trzy przebrania nagrodzimy pięknymi figurkami aniołów. W tej edycji po raz drugi startują także dzieci w biegach specjalnie im dedykowanym. Na każdego uczestnika, który ukończy bieg, czekać będzie anielski medal! – mówi Beata Twardowska – Prezes Fundacji Śląskie Anioły.

Organizatorzy postanowili, aby bieg i marsz Nordic Walking odbyły się w formule indywidualnej, której zasady wyglądają następująco:
 1. Każdy uczestnik odbiera pakiet startowy wraz z czipem w biurze zawodów czynnym od 10:00 do 15:00.
 2. Następnie ma możliwość wystartowania w wybranym przez siebie czasie od 11:00 do 15:00 – w tych godzinach będzie dostępny profesjonalny pomiar czasu.
 3. Trasa biegu będzie oznaczona taśmami, strzałkami oraz znacznikami. Zachęcamy do zapoznania się z trasą biegu przed startem.
 4. W dniu zawodów nie będzie dostępny depozyt oraz szatnie.
 5. Wyniki biegu i marszu zostaną opublikowane po zawodach do końca dnia 20 lutego 2021.
 6. Klasyfikacja generalna będzie prowadzona dla uczestników, którzy wezmą udział w biegu i marszu na Dolinie Trzech Stawów, dnia 20 lutego. Nagrody dla najlepszych oraz nagrody na najpiękniejsze przebranie będą do odebrania po zawodach w Centrum Zimbardo, przy ul. Plac Wyzwolenia 5 w Katowicach lub po indywidualnym umówieniu się w innym miejscu.
 7. Startować można indywidualnie, w parach lub maksymalnie do 5 osób. Organizatorzy liczą na odpowiedzialność w tej kwestii i dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń.
 8. Każdy uczestnik startuje w anielskich akcentach.

materiał na podstawie informacji prasowej Fundacji Śląskie Anioły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj