Kierowcy MZK na szkoleniu z pierwszej pomocy

0
1432

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie cały czas dąży do tego, aby transport publiczny w naszym mieście był nowoczesny, ekologiczny ale przede wszystkim bezpieczny.

 

Na bezpieczeństwo podróżnych wpływ ma kilka elementów m.in. fakt, że kierowcy systematycznie odbywają szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Ostatnie miało miejsce na początku grudnia. Kierowcy przypomnieli sobie sposoby przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej, noworodka, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, jak również sposób obsługiwania i użytkowania defibrylatora.

Przypomnijmy. MZK wsłuchując się w sygnały płynące od pasażerów wprowadził ochronę na swoich liniach w wieczornych kursach. Decyzja ta ma na celu podnieść poziom bezpieczeństwa pasażerów oraz zapobiec dewastowaniu pojazdów.

– Wszystkie działania, które zagrażać będą bezpieczeństwu lub porządkowi w autobusach są natychmiast identyfikowane, a wobec osób odpowiedzialnych, służby porządkowe wyciągają odpowiednie do zdarzenia konsekwencje – mówi Bartosz Ziółkowski, prezes MZK S.A. – Nie mogliśmy i nie chcieliśmy pozostać obojętni na sygnały od mieszkańców, którzy zgłaszali różne nieprzyjemne incydenty.

Dzięki ochronie w naszych autobusach w pierwszym miesiącu wykryto 5 incydentów, które zostały natychmiast rozwiązane. Na chwilę obecną sytuacja ma się ku lepszemu i systematycznie wzrasta poziom bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj