Katowice – 74 Tour de Pologne UCI World Tour

0
1668

W przyszły weekend – od piątku 28 lipca do niedzieli 30 lipca można się spodziewać czasowych zmian w organizacji ruchu drogowego, w tym ograniczenia możliwości parkowania pojazdów w związku z wyścigiem „74 Tour de Pologne UCI World Tour”. 

Prosimy, by w tych dniach nie zajmować miejsc parkingowych, tam gdzie umieszczone będzie oznakowanie drogowe. Znaki pojawią się przy następujących ulicach: Korfantego, Moniuszki, Olimpijskiej, Góreckiego, Dudy Gracza, Granicznej, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuskiej, Ceglanej, Meteorologów, Zgrzebnioka, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowskiej, Matejki, Sokolskiej, Skargi, Uniwersyteckiej, Dobrowolskiego, Szkolnej, Bankowej, Warszawskiej oraz przy placu Wolności. W niedzielę zmianie również ulegną rozkłady niektórych linii komunikacji miejskiej.

 

W dniu wyścigu zamknięte zostaną ulice, którymi przejadą kolarze.

Uwaga! Od 29 do 30 lipca będzie uruchomiona specjalna infolinia dla mieszkańców: tel. 32 778 89 60.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresami

http://katowice.eu/Tour%20de%20Pologne/tour-de-pologne/wy%C5%9Bcig http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-w-zwiazku-z-tour-de-pologne- 2.html

Katowice biorą udział w konkursie na najlepiej udekorowane miasto 74. Tour de Pologne

Przed nami 74. Tour de Pologne. W Katowicach kolarze będą rywalizować już drugiego dnia wyścigu – w niedzielę 30 lipca. Miasto bierze udział w konkursie na najlepiej udekorowane miasto 74. Tour de Pologne. Udekorujmy witryny sklepowe i okna swoich domów! Przygotujmy razem coś, co zobaczy cały świat w transmisji telewizyjnej!

Nagrody w konkursie zostaną przyznane w trzech kategoriach: miasto startowe (w którym rozpoczyna się dany etap wyścigu), miasto etapowe (mety) – w którym kończy się dany etap wyścigu i miasto premii (miejscowość z premią lotną, specjalną lub górską). Nagrodą dla miasta będzie pamiątkowy puchar oraz kampania promocyjna w mediach patronackich 74. Tour de Pologne m.in. portalu Onet, w Przeglądzie Sportowym czy radiowej Jedynce. Natomiast Katowice, zapraszając do konkursu wraz z firmą Lang Team, przygotowały dodatkową nagrodę – rower dla wylosowanej dekoracji przygotowanej przez mieszkańców naszego miasta!

– Tour de Pologne w Katowicach gości już od ośmiu lat. Natomiast po raz pierwszy kolarze odwiedzą stolicę ponad 2 milionowej metropolii, nazywaną „świątynią sprintu”, w niedzielę. Zachęcam do rodzinnego i aktywnego dopingu na trasie, która podobnie jak w latach poprzednich będzie biegła ulicami centrum miasta. Kolarze przejadą w okolicy Rynku, przez Strefę Kultury oraz po raz pierwszy wjadą do Doliny Trzech Stawów. Będzie to doskonała okazja, by pokazać, że prawie połowa Katowic to tereny zielone. Zachęcam do aktywnego i kreatywnego kibicowania swoim faworytom. Wykorzystując elementy rowerowe, patriotyczne, lokalne lub muzyczne możemy wspólnie udekorować Katowice – kreatywne miasto UNESCO w dziedzinie muzyki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zachęcamy przedsiębiorców, mieszkańców, a także organizacje pożytku publicznego działające w naszym mieście do zaangażowania się w akcję! Warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji o rower jest zgłoszenie na adres mailowy [email protected] do 24 lipca, ważne by zawierało ono: imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon oraz szczegółowe dane, gdzie będzie przygotowana dekoracja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj