Gdzie najmocniej bije serce esportu?

0
1327
źródło: https://www.ticketmaster.pl/artist/esl-one-iem-katowice-bilety/951625

Jednych odpowiedź zaskoczy, a dla innych jest oczywista: w Katowicach! Stolica Górnego Śląska dzięki serii turniejów Intel Extreme Masters wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na esportowej mapie świata. Najlepsi pro-gracze z całego świata ponownie wrócą tutaj na przełomie lutego i marca. Stawką będą mistrzowskie tytuły i ogromne nagrody – ich suma to blisko 8 500 000 złotych!

Nagrody nie są w tym wszystkim najważniejsze. Zdecydowanie najbardziej istotnym elementem jest atmosfera panująca w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Każdy esportowy fan marzy o tym, by być w sercu wydarzeń i móc obserwować wszystko z bliska. Niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że to właśnie dzięki IEM-owi stolica Górnego Śląska znalazła się na ustach fanów sportów elektronicznych z każdego zakątka świata.

Seria Intel Extreme Masters do Katowic po raz pierwszy zawitała w 2013 roku i od tamtego czasu nie opuściła miasta. Polska publika tak entuzjastycznie przyjęła rozgrywki, że te co roku, w jeszcze bardziej imponującym wydaniu, wracają. Początkowo zmagania te były wyłącznie przystankiem na drodze do Mistrzostw Świata, jednak już przy okazji drugiej edycji to właśnie wydarzeniu odbywającemu się w Katowicach nadano miano World Championship. I tak jest po dziś dzień.

Wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważnym wydarzeniem dla Katowic są esportowe rozgrywki organizowane w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym przez ESL. Zmagania za każdym razem przyciągają mnóstwo pasjonatów – z reguły ci, którzy przyjadą tu raz, chcą wrócić za rok. O aurze towarzyszącej rywalizacji w Katowicach naprawdę trudno zapomnieć. Rekordowy był event z 2017 roku, kiedy to przez dwa weekendy odwiedziło go na miejscu aż 173 000 kibiców. Zmagania są również transmitowane online i w telewizji, gdzie oglądają je miliony fanów esportu.

Tegoroczne wydarzenie będzie równie ciekawe jak te poprzednie. Odbywające się przez trzy weekendy, a dostępne dla kibiców przez dwa, Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major będzie zdecydowanie najważniejszym turniejem w popularnego FPS-a w pierwszej połowie roku. W zmaganiach udział wezmą najlepsze 5-osobowe drużyny Counter-Strike: Global Ofensive z całego świata, a na szali znajdzie się tytuł mistrza świata i aż pół miliona dolarów.

Harmonogram IEM Katowice 2019 CS:GO Major: – 13-17.02 – Challengers (bez udziału publiki) – 20-24.02 – Legends (MCK, z publicznością) – 28.02-03.03 – Champions (Spodek, z publicznością)

Ważną częścią tegorocznego wydarzenia będzie również turniej ESL One powered by Intel, który przyciągnie czołowe drużyny Dota 2. Te 20-24.02 w Spodku walczyć będą o nagrody z puli wynoszącej aż 300 000 dolarów. Jednym z faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu jest Secret, w barwach którego występuje nasz rodak, Michał „Nisha” Jankowski.

Jak co roku, do Katowic zjadą się także najlepsi zawodnicy StarCrafa II z całego świata. Ci od 25.02 do 03.03 włącznie toczyć będą pojedynki o bezcenne trofeum oraz niemałe pieniądze. Tym razem zawalczą bowiem aż o 400 000 dolarów. Czy z mistrzowskim tytułem z Katowic ponownie wyjedzie jeden z zawodników z Korei Południowej? Przekonajmy się!

W oba weekendy (zarówno 22-24.02, jak i 28.02 – 03.03) na fanów czekać będą również największe esportowe targi – IEM Expo. To właśnie tutaj swoje produkty i usługi przedstawiają najważniejsze frmy m.in. z branży technologicznej. W części wystawienniczej odbywają się również dodatkowe turnieje. W żeńskich zawodach w CS:GO – Intel Challenge – osiem formacji powalczy o 50 000 dolarów, zaś w ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite, do zdobycia przez oba weekendy będzie aż 600 000 dolarów.

Ogrom tego wydarzenia może przytłoczyć niejednego. Chcesz wejść do świata esportu i stać się jego częścią? Odwiedź nas w pierwszy (22-24.02, Spodek i MCK) lub w drugi weekend (28.02 – 03.03, Spodek i MCK) i zobacz, jak to esportowe święto wygląda od środka! Nie chcesz stać w kolejce? Kup bilet na ticketmaster.pl i skorzystaj z wielu korzyści!

https://www.intelextrememasters.com/

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj