Gala Collezione = jakość oraz doświadczenie

0
3700

Fabryka Mebli Gala Collezione została laureatem Programu „The Best&More”. Rozmowa z Magdaleną Kopińską-Król, dyrektor handlową  o rozwoju firmy, produkcji mebli oraz nowych wyzwaniach.

dyr

Magdalena Kopińska-Król – Dyrektor handlowy firmy Gala Collezione

Meble z inspiracją.Gala Collezione nagrodzona tytułem „The Best&More 2017”

Skąd pomysł na biznes?

Gala Collezione szkółka szwalnicza

Pomysł na Gala Collezione narodził się w głowach dwóch fascynatów meblarstwa – Wojciecha Hoffmanna i Ireneusza Pawłowskiego. Pełni planów i ambicji, w ciągu zaledwie 15 lat zmienili małą, kilkuosobową firmę w jednego z największych producentów mebli tapicerowanych w Polsce, z czterema zakładami produkcyjnymi (Zakład Produkcyjny Gala Collezione w Lisim Ogonie i Chełmnie, Zakład Produkcyjny SLA.WIA w Tucholi i Zakład Produkcyjny Sweet Sit w Gniewkowie) oraz świetnym, zgranym zespołem kilkuset wykwalifikowanych pracowników. Jesteśmy fabryką wyłącznie z polskim kapitałem i jesteśmy z tego dumni. Nasza marka jest rozpoznawalna zarówno w kraju, jak i za granicą, bo nasze meble trafiają zarówno do polskich domów, jak i do klientów m.in. z Białorusi, Bułgarii, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Czech, Litwy, Łotwy, Izraela, Rosji, Rumunii czy Kanady.

W czym tkwi siła Państwa marki?

Gala Collezione tapicerowanie

Jesteśmy marką, która w centrum zainteresowania stawia rodzinę. Naszą ambicją jest inspirowanie ludzi do tworzenia pięknej i komfortowej przestrzeni w swoich domach, która pozwala na przyjemny wypoczynek w gronie najbliższych. Tworzymy meble nowoczesne pod względem wzornictwa, funkcjonalne i różnorodne, które nadają wnętrzom niepowtarzalny, indywidualny charakter i które jednocześnie pozwalają na stworzenie przytulnego, centralnego miejsca w salonie, stanowiącego miejsce codziennych spotkań domowników i gości.

Ile czasu zajmuje wyprodukowanie np. jednej kanapy?

Gala Collezione kontrola jakości w magazynie skór

Należy tutaj pamiętać, że sofa, która trafia do salonu klienta, jest efektem pracy wielu różnych specjalistów. Monterzy montują szkielet tapicerski i odpowiednie komponenty, klejarze wyklejają stelaże piankami, krojczy nadzorują proces wykrawania skór i tkanin, szwaczki zszywają pokrowce meblowe, tapicerzy wypełniają pokrowce i „ubierają” w niego mebel, a nad każdym z tych etapów czuwają kontrolerzy jakości, którzy sprawdzają, czy wszystko jest wykonywane zgodnie z określonymi parametrami. Większość prac wykonywanych jest ręcznie, z zachowaniem najwyższej precyzji i dokładności. Wszystko po to, by mebel, który wyjedzie z naszej fabryki, był zarówno piękny i perfekcyjny wizualnie, komfortowy, jak też idealnie wykończony.

Czy firma korzysta z polskich surowców do produkcji mebli?

Korzystamy z surowców, które gwarantują najwyższą jakość i niezawodność, oferowanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych dostawców. Skóry naturalne wykorzystywane do produkcji sof i narożników pochodzą z najlepszych włoskich i brazylijskich garbarni – niedoścignionych pod względem metod garbowania i wykańczania skór. Tkaniny na obicia meblowe dostarczają nam sprawdzeni, zaufani dostawcy, posiadający gruntowne doświadczenie i wypracowane know-how. Kluczem doboru dostawców jest dla nas zawsze i niezmiennie jakość, trwałość i bezawaryjność oferowanych przez nich surowców i komponentów.

 Jak wygląda projektowanie mebli? Skąd czerpią Państwo pomysły?

Gala Collezione tapicerowanie

Projektowanie mebli to zaledwie początek całego procesu produkcji – to etap, na którym rodzi się koncepcja sofy, która później już jako gotowy produkt trafi do jednego z domów w Polsce lub na świecie. Przede wszystkim na początku należy sobie postawić kilka pytań: jaki projektowany mebel ma mieć charakter, do jakiego rodzaju wnętrz ma być przeznaczony, jakie funkcje ma docelowo pełnić i jakie potrzeby użytkownika ma zaspakajać. Nasi projektanci i modelarze pracują nad wizją, która stopniowo wdrażana jest w życie – najpierw w postaci rysunków i obliczeń technologicznych, następnie w postaci projektów i prototypów. Taki prototyp pozwala ocenić, czy wszystko działa zgodnie z założeniami, czy też należy wprowadzić jeszcze jakieś poprawki usprawniające. A inspiracje? Te rodzą się, bo słuchamy naszych klientów i ich potrzeb – obserwujemy, jakie funkcje są dla nich ważne, jakie wzornictwo podoba im się najbardziej, czego tak naprawdę oczekują od mebla wypoczynkowego do salonu. To pozwala projektować produkty, które w pełni zaspokajają oczekiwania.

Co jest najtrudniejsze w zarządzaniu firmą produkująca meble?

Gala collezione szkółka tapicerska 2

Przed każdą firmą – bez względu na branżę – stoją jej własne wyzwania, której granice wyznacza tylko wyobraźnia jej właścicieli. Zarządzanie fabryką mebli, tak jak każdym innym przedsiębiorstwem, wymaga wiele uwagi, zaangażowania, pomysłów, doskonałej organizacji i ambicji, a przede wszystkim – lojalnego, zaangażowanego i pełnego pasji zespołu ludzi, którzy taką firmę tworzą i którzy codziennie stawiają czoło małym i dużym wyzwaniom, dążąc do wspólnego sukcesu. Mamy to szczęście, że z Gala Collezione pracownicy chcą wiązać się na długie lata. Doświadczenie, które wspólnie zdobywamy i budujemy pozwala nam konsekwentnie i płynnie przechodzić przez kolejne etapy rozwoju firmy, a jednocześnie efektywnie realizować wszystko to, co sobie założyliśmy.

Jaki według Państwa jest najlepszy sposób na pozyskanie klienta?

Tak naprawdę chodzi nie tylko o to, by pozyskać klienta, ale o to, by był on po zakupie w pełni zadowolony z produktu, który trafił do jego salonu. Na to składa się wiele czynników – m.in. ciągłe wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i ich uwzględnianie w projektowaniu nowych kolekcji sof i narożników, ciągłe utrzymywanie najwyższej jakości wykonania i stosowanie najlepszej klasy komponentów oraz projektowanie w nawiązaniu do najnowszych, najbardziej lubianych i popularnych trendów w zakresie wzornictwa. Chcemy, by nasze sofy cieszyły oko i zapewniały prawdziwy relaks całym rodzinom.

Czy produkujecie Państwo meble na specjalne zamówienia?

Gala Collezione tapicerowanie ciężkie

Właściwie wszystkie meble, które opuszczają naszą fabrykę, są przygotowywane na specjalne zamówienie, bowiem klient w określonym zakresie sam decyduje o różnych parametrach mebla, który kupuje. To klient wybiera rodzaj pokrycia (skóra lub tkanina) i jego kolor oraz układ (sam określa, czy funkcja spania ma być po prawej czy lewej stronie mebla), a w przypadku sof i narożników konfigurowanych z elementów systemu modułowego – decyduje także o takich parametrach, jak ostateczne wymiary mebla, sposób jego wykończenia, liczba i rodzaj dostępnych funkcji (np. funkcja spania, funkcja relaksu, bar, zagłówki, pojemnik na pościel, ruchome siedzisko) oraz ich umiejscowienie w meblu. Systemy modułowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych klientów, którzy poszukują mebli oryginalnych i innych niż dostępne powszechnie w gotowych konfiguracjach. I tak, w zależności od potrzeb, fantazji i dostępnej w domu przestrzeni, może skonfigurować na przykład niewielką sofę, większy narożnik w tradycyjnym układzie w kształcie litery L lub wielofunkcyjny, rodzinny mebel w kształcie litery U, wzbogacony o różne rozwiązania podnoszące komfort wypoczynku.

Które z otrzymanych wyróżnień ma dla Państwa wyjątkowe znaczenie?

Każda nagroda czy wyróżnienie, które otrzymaliśmy w uznaniu dla naszych produktów, jest dla nas ważna i motywująca. Każdą z nich traktujemy jako nagrodę dla całego zespołu naszych pracowników, bo wszyscy co dzień dokładamy cegiełkę do wspólnego sukcesu firmy – począwszy od pracowników działu technologicznego i modelarni, poprzez krojczych skór, szwaczki, tapicerów, monterów, klejarzy, pakowaczy, magazynierów, logistyków, kierowców, po obsługę klienta, marketing i innych pracowników biurowych.

Jakie mają Państwo plany na rozwój firmy?

Na pewno ciągle rozwijamy się technologicznie i sięgamy po coraz bardziej zaawansowane narzędzia, pozwalające na lepsze i efektywniejsze organizowanie całego procesu produkcji.Optymalizujemy wykorzystanie surowców, wdrażamy nowoczesne systemy i oprogramowanie, poszerzamy kanały dystrybucji oraz komunikacji rynkowej. Naszą ambicją jest być zawsze o krok przed konkurencją, a ta bardzo nas motywuje do tego, by działać energicznie i z pasją.

Czego można Państwu życzyć?

W ubiegłym roku nasza fabryka skończyła 15 lat. Na pewno można nam życzyć tego, by przez kolejnych 15, a nawet 115 lat rodziny z Polski i ze świata nadal wybierały piękno, jakość i wygodę, zasiadając na meblach Gala Collezione. Tego, by tworzone przez nas sofy i narożniki trafiały do kolejnych domów w kraju i za granicą. I tego, byśmy zawsze byli gotowi tworzyć meble jeszcze bardziej komfortowe, jeszcze bardziej funkcjonalne i coraz piękniejsze.

 

 

Apla:

Gala Collezione to marka dedykowana osobom, które poszukują dużych, rodzinnych mebli, które stanowić będą centralne miejsce w salonie. Gala Collezione to systemy modułowe (umożliwiające konfigurację sof i narożników zgodnie z własnymi potrzebami), narożniki w gotowych konfiguracjach oraz zestawy wypoczynkowe, szczególnie polecane do dużych, przestronnych pomieszczeń. To linia produktów dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących od sof i narożników pięknego designu, komfortu i nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych.

Meble marki Sweet Sit są polecane zwolennikom pięknego designu, a jednocześnie prostych rozwiązań funkcjonalnych, sprawdzających się w codziennym życiu. To meble idealne do mniejszych mieszkań, służące zarówno do wypoczynku w ciągu dnia, jak też do spania. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej tkanin, dzięki czemu łatwo można je dopasować do wystroju pokoju dziennego czy sypialni.

Gala Primototradycyjne rozwiązania w rozsądnej cenie.To linia produktów inspirowana ponadczasową klasyką, uzupełniona o sprawdzone rozwiązania użytkowe. Dostępne są w gotowych konfiguracjach w ośmiu kolorach tapicerki skórzanej oraz podstawowej gamie kolorystycznej tapicerki tkaninowej.

Mateusz Herman

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj