Festiwal wina w Katowicach

0
3664

Dlaczego Noe Festiwal?

II edycja Festiwalu Wina pn. Noe Festiwl 2015 odbędzie się w Kinoteatrze Rialto w Katowicach w dniu 26 września. Będzie trwała od godz 12 do 18. Gość honorowy – Francja, będzie więc dużo win francuskich, opowieści o francuskim winiarstwie, konkursy, nagrody, 3 panele dyskusyjne w tym m.in. gość z Francji – sommelier. Na jednym ze stanowisk będzie również pan Marek Kondrat. Oczywiście będzie możliwość skosztowania różnych win.

Dlaczego Noe Festiwal? To raczej symboliczna nazwa i trochę na przekór. Noe jest pierwszym w historii znanym z imienia i nazwiska winogrodnikiem. Z Biblii dowiadujemy się, że po wielkim potopie gdy arka osiadła na stokach Kaukazu Noe wśród innych upraw posadził też winorośl z której zaczął wytwarzać wino. Ot, tyle.. trochę jak wspomniałem, z przymrużeniem oka, ale nazwa kiedyś wymyślona pozostała – mówi organizator festiwalu, Arkadiusz Tarasiński. – A już całkiem poważnie, razem z moim znajomym – Marianem Jeżewskim, też winiarzem, postanowiliśmy promować wino, na przekór temu do czego my jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni.

Organizatorzy wydarzenia twierdzą, że wino ma swoją „kulturę”, przyzwyczajenia, zwyczaje i wszędzie na świecie jest podobnie odbierane. I rozumiane (jak się okazuje, często też bez znajomości języka:)) To powoli się udaje, bo Polacy dużo podróżują i przekonują się do wielu, często obcych nam dotychczas rzeczy. W tym wina.

Na festiwalu, który nie jest imprezą handlową organizatorzy festiwalu opowiadają o winie, o tym jak je degustować i łączyć z potrawami. W panelach dyskusyjnych bedą miały miejsce relacje z podróży i doświadczeń winiarskich. Można będzie skosztować win, żeby porównać ich smaki.

Wstęp biletowany w cenie 5 zł, można dodatkowo wykupić kartę degustacyjną za 10 zł, aby od każdego wystawcy móc skosztować ich wina.

noe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj