Energetix – firma, która przyciąga jak magnes

0
3851

Uroda, zdrowie, dobre samopoczucie

 

Spółka Energetix z siedzibą w Katowicach działa na polskim rynku od 2006 roku, a w Europie od 20 lat. Firma zajmuje się dystrybucją biżuterii magnetycznej i produktów wellness. Dyrektor zarządzający spółką – Andrzej Kwiatkowski – został wyróżniony tytułem Lider z powołania magazynu WHY Story.

 

Zdobywanie kompetencji lidera – poszukiwanie pomysłów

Na początku było technikum samochodowe. Niestety, Andrzej Kwiatkowski miał pewne problemy zdrowotne, związane z uczuleniem na lotne związki chemiczne wchodzące w skład łatwopalnego paliwa, smarów oraz lakierów wszechobecnych w pracy mechanika samochodowego i zawodowego kierowcy.

Zrozumiał, że nie będzie mógł zaplanować kariery w swoim wyuczonym zawodzie. To był punkt zwrotny w jego życiu – zaczął wówczas szukać dla siebie nowych rozwiązań. – Na początku, przez krótką chwilę, pracowałem w branży motoryzacyjnej, później w marketingu bezpośrednim, a potem pomyślałem o założeniu własnej działalności gospodarczej – wspomina dyrektor Energetix.

Uważa, że kompetencji przywódczych, pomocnych w liderowaniu, trzeba szukać nie tylko we wrodzonych predyspozycjach, ale przede wszystkim w osobistym zaangażowaniu w działania społeczne. Niezbędna jest też energia i zdrowie. Bez tych dwóch czynników nie można długo i twórczo pracować.

Własny biznes

Korporacja Energetix z siedzibą w Bingen została założona w 1998 roku. Wyspecjalizowała się w produkcji i wysokiej, jakości biżuterii magnetycznej dystrybułowanej w systemie Multi Level Marketing. Od marca 2006 firma rozpoczęła działalność również w Polsce. – Powstała firma, która dzięki swojej ofercie służy ludziom. To, dlatego nasi Klienci mogą się dobrze czuć i lepiej wyglądać. Nie tylko zatrzymać czas, ale cofnąć zegar biologiczny – podkreśla Andrzej Kwiatkowski.

Energetix znany i ceniony jest w całej Europie oraz USA. Planowana jest także ekspansja na kolejne rynki. Prezes Energetix Polska– Joanna Negro oraz Andrzej Kwiatkowski, Dyrektor Zarządzający są równocześnie właścicielami Spółki: Jak mówią: Kupiliśmy tę firmę dwa lata temu od jej zagranicznych właścicieli. Przez ostatnie miesiące na nowo budujemy wizerunek marki. Podjęliśmy współpracę z siecią hoteli i SPA. Jako partnerzy uczestniczymy w prestiżowych galach, m.in.. w wyborach Miss Beskidów 2016 r., V Kongresie Kobiet Biznesu „Business Woman Life”, czy też Benefisie z okazji z okazji 32-lecia pracy trenerskiej Bogusława „Bobo” Kaczmarka.

Biżuteria cenna dla zdrowia

Lecznicza siła magnesów była znana już w starożytnym Egipcie, Grecji i Chinach. Ówcześni lekarze stosowali magnetyt do leczenia różnych dolegliwości. Kleopatra nosiła na czole amulet, aby zachować urodę i zdrowie. Dziś już wiemy, że był to… magnes!

Pytanie: magia czy nauka? Oto odpowiedź: jak to działa. Dziś już wiemy, że ponad 90 % wszystkich chorób cywilizacyjnych bierze się z syndromu braku pola magnetycznego. Syndrom ten został po raz pierwszy opisany w 1976 roku przez lekarza szpitala Isuzu w Tokio, dr Nikagawę; zastosował on magnetoterapię u 11648 swoich pacjentów.

Odkrył, że antidotum jest stosowanie stałych pól magnetycznych – zarówno w profilaktyce jak i terapii. Dlatego też produkcji swojej biżuterii firma Energetix używa stopu z rzadkiego pierwiastka – neodymu z żelazem i borem. Są to magnesy neodymowe; małe, silne i cenne.

Internet bezprzewodowy, monitory komputerów, odbiorniki radiowe i telewizyjne, telefony komórkowe – to tylko wierzchołek góry lodowej;

Czynniki zakłócające działanie naturalnego pola magnetycznego Ziemi atakują nas zewsząd. Jak bronić się np. przed zamieszkiwaniem w budynkach z betonu i stali; jazdą w samochodzie, pociągu, samolocie, windzie…? Co zrobić ze zjawiskiem elektro smogu, który jest wszędzie? Odpowiedź jest prosta!

Biżuteria ENERGETIX wzbogacona magnesem neodymowym to antidotum m.in. na: ogólne zmęczenie, stres, kłopoty z krążeniem, bóle głowy, w tym migrenowy.

Prezes spółki Joanna Negro, wyraźnie podkreśla: – Biżuteria Energetix nie tyko zjawiskowo wygląda, ale ma swoje zastosowanie w szeroko rozumianej profilaktyce. Po prostu – wizualny i zdrowotny „must have”! W tej biżuterii nie tylko, więc intrygująco wyglądamy, ale i dbamy o siebie; dajemy sobie szansę na dynamikę, aktywność i urodę – nawet nie mając czasu na codzienne ćwiczenia dla zachowania formy. To piękna oszczędność czasu.

Potwierdzony wpływ na urodę

Nosząc biżuterię ENERGETIX cera staje się ładniejsza i bardziej aksamitna. Nabrzmiałe miejsca na ciele znikają, nogi wydają się smuklejsze, nawet w czasie letnich upałów. Żyły stają się niewidoczne i znikają pod skórą. Dodatkowo, przyjmowanie odpowiedniej ilości magnetyzowanej wody, przy jednoczesnym noszeniu biżuterii, powoduje w przeciągu paru miesięcy stopniowy zanik cellulitu. Obecność tego magnesu w pobliżu głowy ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mózgu, np. wzrasta poziom endorfin – hormonów szczęścia. Stajemy się wtedy uśmiechnięci, pogodni, a przez to nasza twarz zyskuje piękniejszy wygląd. 70 procent naszego organizmu to woda. Jakość tej, z którą mamy do czynienia, na co dzień może pozostawiać wiele do życzenia. Tymczasem namagnetyzowana woda potrafi dla naszego zdrowia zdziałać cuda; Wystarczy użyć odpowiedniej podkładki lub pręta magnetycznego.

Noszenie magnetycznych miedzianych bransoletek poprawia także odcień skóry, usuwa przebarwienia, działa antybakteryjnie, a następnie prowadzi do wytworzenia się elastyny i kolagenu. Cera twarzy uzyskuje efekt naciągnięcia, który utraciła z latami eksponowania na słonecznym świetle.

Mamy w swoich strukturach zarejestrowanych ponad trzydziestu lekarzy, którzy polecają naszą biżuterię w sposób stricte medyczny. Współczesny przemysł spożywczy umieszcza zbyt wiele antybiotyków w napojach i mięsie, w żywności można znaleźć bardzo dużo hormonów. W konsekwencji nasz organizm nie reaguje pozytywnie na taką ilość sztucznych środków chemicznych, które musi strawić – zauważa słusznie Andrzej Kwiatkowski.

Filozofia firmy oraz inne pasje

Rozwój biznesu związany jest z pozyskiwaniem nowych Klientów. Także biznesowych. Poszerza się również krąg odbiorców docelowych– podsumowuje Andrzej Kwiatkowski.

W ofercie Firmy można odnaleźć: bransoletki z dodatkiem miedzi, naszyjniki, pierścionki, kolczyki i zegarki magnetyczne. Działa także strona internetowa – www.energetix.com.pl – gdzie i Klienci mogą zapoznać się z cała ofertą i skontaktować się z biurem – Energetix jest również otwarty dla zainteresowanych współpracą.

Dla Andrzeja Kwiatkowskiego prawdziwą pasją jest praca: – Kocham to, co robię. Zawod, który uprawiam, po prostu sprawia mi przyjemność. Dyrektor Energetix nie zapomina też o innym swoim hobby – podróżach. Zwiedził już prawie całą Europę i Afrykę Północną. Mile wspomina swój ostatni pobyt w Los Angeles. Lubi także relaksować się podczas jazdy na rowerze. Zawsze energetycznie :-). Podkreśla, że lubi spotykać i poznawać nowych ludzi: – To tez jak podróże, dodaje z uśmiechem.

Tym chętniej, zaprasza do „podróży” z Energetixem :-).

Paweł Hohmann

Beata Sekuła

  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj