Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

0
3452

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zorganizował Dni Otwarte dla przyszłych studentów. Uczelnia zaprosiła tegorocznych maturzystów do Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5.

 

Uniwersytet zaplanował m.in. zwiedzanie kampusu (także nocne), spotkania z wykładowcami, studentami i organizacjami studenckimi, ambasadorami kierunków. Uczestnicy mogli wysłuchać miniwykładów prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin i wczuć się w rolę prawdziwych studentów. Na kandydatów czekały także występy akademickiego chóru i spotkania z Zespołem Pieśni i Tańca „Silesianie”, a także specjalna strefa gier planszowych.

 

Wśród tematów miniwykładów znalazły się m.in.: „Niezwyczajne pomysły na biznes”, „Co naprawdę kupuje gracz, czyli marketingowe poziomy produktów FIFA16 i The Sims 4”, „Finansista XXI wieku”, „International Business – o biznesie bez granic”, „Transakcje – nie tylko ekonomiczne”, „Czy gospodarka może być smart?” oraz „Czy giełda papierów wartościowych jest źródłem bogactwa? – mini poradnik inwestora”. Uczestnicy  mogli dowiedzieć się także o tym, jakie jest zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu finansów i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia, posłuchać o kulturowych uwarunkowaniach biznesu międzynarodowego czy turystyce i jej najnowszych trendach.

Podczas zwiedzania kandydaci na studia dowiedzieli się, jakie kierunki oraz specjalności oferuje katowicka uczelnia oraz w jakiej branży będą mogli rozpocząć swoją karierę zawodową po ich ukończeniu. Pomogli im w tym studenci, którzy towarzyszyli gosciom podczas zwiedzania i opowiedzieli o prawdziwym studenckim życiu, także tym w organizacjach studenckich i kołach naukowych.

Dni Otwarte zakończyło Nocne Zwiedzanie uczelni. Byla to już III edycja wydarzenia organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Szczegóły na www.ue.katowice.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj