Debata społeczna w sprawie przyszłości Kopalni Makoszowy.

0
1437

1 lipca 2016 r. w Łaźni Łańcuszkowej odbyła się debata społeczna w sprawie przyszłości Kopalni Makoszowy.

W rozmowach wzięli udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, radni Rady Miasta Zabrze z przewodniczącym Marianem Czocharą na czele, dyrektor kopalni Makoszowy Zygmunt Mielcarek, prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń Marek Tokarz, a także przedstawiciele związków zawodowych.

Podczas debaty prof. Marian Turek, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz Aleksander Sobolewski, dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla przedstawili referaty, mówiące o tym jak wygląda obecna sytuacja kopalni oraz jakie są możliwości wykorzystania posiadanych zasobów węgla w optymalny sposób w stosunku do jego właściwości i jakości.

Dyrektorzy kopalni i SRK przedstawili obecną kondycję zakładu.

Przedstawiciele związków zawodowych zauważyli, że w wyniku włączenia zakładu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, przedsiębiorstwo zrealizowało wszystkie nałożone zobowiązania.

Debata została podsumowana przez Małgorzatę Mańkę-Szulik, która zapewniła, że Zabrza nie stać na stratę tak dużego przedsiębiorstwa, które zatrudnia kilka tysięcy mieszkańców Zabrza. Na koniec spotkania prezydent zadeklarowała, że wnioski wyciągnięte z debaty jak najszybciej przedstawi Grzegorzowi Tobiszowskiemu z Ministerstwa Energii kolejny raz apelując, by Rząd podjął radykalne kroki do rozwiązania obecnej sytuacji.

Karolina Krzyżankiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj