Cellushot – modelowanie ciała i redukcja cellulitu

0
890

Rozmowa z Aleksandrą Strakh – kosmetolożką, dyrektorką Salonu CelluShot w Warszawie, nagrodzoną tytułem „Kobieta Charyzmatyczna” o nowoczesnych technikach dbania o ciało i zdrowie.

Pochodzi Pani z Mińska, jak długo jest już Pani w Polsce?

Przyjechałam rok temu i reprezentuję firmę Nexsus, oficjalnego przedstawiciela Saxony Beauty Technology GmbH, słynącej z produkcji wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu dla salonów kosmetycznych. Moim celem było otwarcie w Polsce salonu, w którym będą wykonywane zabiegi Cellushot (Stratosphere) i sprzedaż urządzeń do jego wykonywania. Znalazłam lokal, wyposażyłam go, najpierw sama wykonywałam zabiegi, a teraz zatrudniam masażystów. W tej chwili przyjmujemy klientki, wykonujemy zabiegi i cieszymy się wraz z nimi z efektów.

Jak długo zajmuje się Pani urodą?

10 lat. Kształciłam się na uniwersytecie w Mińsku, studiowałam ekonomię i zarządzanie w reklamie, ukończyłam też kursy instruktorskie z fitnessu, siłowni, aerobicu, gimnastyki, a potem różnego rodzaju szkolenia i kursy masażu.

Co należy robić, aby uniknąć cellulitu?

Pić dużo wody i stosować zbilansowaną dietę. Należy dostarczać organizmowi wszystkiego czego potrzebuje, starać się po prostu utrzymywać zdrowe nawyki żywieniowe – jeść mniej produktów z białej mąki i słodyczy, a więcej warzyw w zestawieniu z odpowiednio zbilansowanym białkiem.Wskazana jest również umiarkowana aktywność fizyczna, najlepiej 40-minutowe spacery.

Na czym polega zabieg Cellushot i czemu służy?

Zabieg wykonywany maszyną Cellushot (Stratosphere) to nowość na polskim rynku kosmetycznym. Ma on wiele zastosowań: w tej chwili jest najlepszą techniką pomagającą w pozbyciu się cellulitu, ale także modeluje i rzeźbi sylwetkę, zwiększa elastyczność i ujędrnia skórę, zmniejsza obrzęki i poprawia metabolizm, regeneruje skórę po porodzie, daje efekt push-up na pośladkach. Charakteryzuje go zgodność z fizjologią, czyli jest to coś dla zwolenniczek naturalnych zabiegów lub osób, które nie chcą albo nie mogą korzystać np. z urządzeń wysokoenergetycznych. Wykorzystuje się w nim dwie techniki masażu: kompresję i wibrację. Taki masaż, wykonany za pomocą 10 rzędów równoległych kulek sylikonu medycznego, koi skórę oraz usuwa nadmiar płynów, zmniejsza objętość ciała, wspomaga krążenie krwi i nasycenie komórek tlenem. Urządzenie działa bezpośrednio na tkanki, a dociera nawet do najgłębszych warstw skóry, które nie tak łatwo stymulować za pomocą diet i ćwiczeń. Tajemnica Cellushot polega na tym, że głowica masująca ma tak dobraną wagę, aby zapewnić optymalnie ścisły kontakt z tkankami ciała oraz jak najbardziej wydajną i skuteczną stymulację skóry, jak również podskórnej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu możliwe jest w krótkim czasie uzyskanie widocznych i zadowalających efektów. Poza tym zabieg jest kompletnie bezbolesny i nieinwazyjny, a wręcz przyjemny, nie rozciąga skóry, za to pozwala szybko i skutecznie usunąć zastój krwi żylnej i limfy. Obrót kulek wytwarza mikrowibracje i usprawnia proces spalania tłuszczu. Działając na mechanoreceptory, Cellushot zmniejsza pobudliwość układu nerwowego. Osoba poddana zabiegowi odpręża się, a procesy zachodzące w organizmie zostają zbalansowane.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać pożądany efekt?

Nie trzeba długo czekać, zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Producent gwarantuje optymalny efekt po 10 zabiegach (można je powtarzać nawet 2 razy w tygodniu). Osoby z obfitą tkanką tłuszczową mogą potrzebować nawet 18. To kwestia indywidualna, jednakże warto wiedzieć, że dzięki zabiegom można pozbyć się bez wysiłku nawet 10 kg wagi i utracić wiele centymetrów w obwodach. Wysoka skuteczność masażu urządzeniem Cellushot została potwierdzona klinicznie przez niezależne laboratorium Dermscan.

Czy zabieg obejmuje również twarz?

Kosmetolog urządzeniem Cellushot masuje wybrane części ciała: brzuch, uda, nogi, pośladki, ramiona i stopy. Do zabiegu klientka dostaje specjalny kombinezon, który zapewnia poczucie komfortu i intymności. Cellushot można też wykonywać bezpośrednio na skórze posmarowanej specjalnym olejkiem, co powoduje dodatkowy efekt termiczny, zwiększając jego skuteczność. Natomiast do głębokiego masażu twarzy służy urządzenie „Dr.Blitz”.

Czy mężczyźni też mogą poddawać się tym zabiegom?

Tak, mogą. Jednakże powinni być wydepilowani lub mieć nieowłosioną skórę, albowiem włosy przeszkadzają w działaniu urządzenia.

Gdzie jest produkowane urządzenie Cellushot (Stratosphere)?

W Niemczech przez sprawdzonego na rynku kosmetycznym producenta Saxony Beauty Technology GmbH. Posiada ono wszystkie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa wymagane przez rozporządzenia Unii Europejskiej. Jest ono tam bardzo popularne, podobnie jak w Ukrainie, Szwajcarii czy Irlandii.

Kto może być jego nabywcą, czy tylko klienci indywidualni?

Zarówno klienci indywidualni, prowadzący lub pragnący otworzyć salony kosmetyczne, jak również hotele czy ośrodki SPA. Producent daje 3 lata gwarancji od daty zakupu. W koszt wliczone jest szkolenie maksymalnie dla 3 specjalistów. Prowadzi je profesjonalny trener z dużym doświadczeniem w pracy z technologią kompresji i wibracji Cellushot oraz z różnymi innymi technikami sprzętowymi. Program szkolenia obejmuje zasady działania urządzenia, techniki wykonywania masażu oraz techniki prawidłowego ułożenia rąk i postawy masażysty. Uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat.

W jaki sposób Pani odpoczywa?

Dwa razy w tygodniu chodzę na siłownię. Lubię spacerować i oglądać filmy. Ostatnio byłam na Kobietach z Dubaju.

Jakie są Pani marzenia? Chciałaby Pani być modelką?

Bardzo długo pracowałam jako modelka. Zawsze marzyłam o tym, aby moje zdjęcie ukazało się w czasopiśmie.

red. Dorota Kolano

red. Beata Sekuła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj