Biblia Audio już na rynku

0
1618
Zakończył się kolejny etap nagrywania Biblii Audio – od 3 kwietnia do sieci sukcesywnie będą trafiać fragmenty Pięcioksięgu Mojżeszowego w interpretacji polskich aktorów m.in. Jerzego Treli, Danuty Stenki, Franciszka Pieczki. Całość Biblii zostanie nagrana do końca  2017 roku.   
 

Prace nad Biblią Audio rozpoczęły się w lutym 2015 r. Od kilku miesięcy Nowy Testament dostępny już jest w internecie i na płytach CD. Pierwszą część Biblii Audio, czyli Nowy Testament, w ciągu siedmiu miesięcy od dnia premiery pobrało i odsłuchało prawie milion osób, co jest, jak przypomniał Czeczot, rekordowym wynikiem w historii pobrań i odsłuchań słuchowisk radiowych i audiobooków.

 Obecnie zakończono realizację nagrywania Pięcioksięgu Mojżeszowego, który trwa 24 godziny. Nagrano też pierwsze księgi Starego Testamentu, czyli m.in. dzieje patriarchów, opis niewoli egipskiej, historie Abrahama, Mojżesza, Józefa i Jakuba. W nagraniu uczestniczyli m.in. Franciszek Pieczka, Artur Żmijewski, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Jan Englert oraz Ewa Błaszczyk. Rolę Pana Boga powierzono Jerzemu Treli. W nagraniach Pięcioksięgu wzięli udział Prymas Polski Wojciech Polak i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Biblia Audio to nie tylko nagrania tekstu, ich tło tworzą dźwięki, które, w zamierzeniu twórców projektu, mają sprawić, że nagranie stanie się „filmem bez obrazu”. Od 3 kwietnia 2017 r. do sieci sukcesywnie trafiać będą poszczególne księgi Starego Testamentu, poczynając od Księgi Rodzaju, przez Księgę Wyjścia, Kapłańską, Liczb aż do Księgi Powtórzonego Prawa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj