AUTOMATYCZNY SKELETON NA ĆWIERĆWIECZE ZEGARKÓW NAUTICA

0
3656

Klasyka, szyk i elegancja w morskim stylu – Nautica świętuje 25-lecie swoich zegarków
i prezentuje unikatowy zegarek Porthole z mechanizmem automatycznym typu skeleton.

Warszawa, 23 maja 2018 r. – Z okazji dwudziestej piątej rocznicy stworzenia swojego pierwszego zegarka, marka Nautica przedstawia limitowaną edycję czasomierza Porthole. Nowoczesny model to mariaż tego, co najważniejsze dla marki Nautica: innowacyjność
i funkcjonalny, miejski design, precyzja oraz inspiracja klimatem morza.

Porthole odzwierciedla połączenie miejskiego życia z pasją do podróżowania – mówi Wojciech Rock, Brand Manager Nautica. Został stworzony dla ludzi ciekawych świata, dla których zegarek to zarówno element stylizacji, jak i wielofunkcyjny gadżet wspierający użytkownika w jego codziennej aktywności. Na świecie wyprodukowano zaledwie
1 000 egzemplarzy Porthole, z czego każdy z nich posiada indywidualny numer
. Cieszymy się, że możemy zaprezentować polskiej publiczności ten jubileuszowy model – dodaje.

Zegarek Porthole 25th Anniversary Limited Edition zwraca uwagę oryginalną, transparentną tarczą, która ujawnia sposób działania automatycznego mechanizmu napędzającego zegarek. Rotor, zwany również wahnikiem, obraca się i naciąga sprężynę napędową podczas ruchu ręką przez użytkownika. Wykorzystanie energii kinetycznej uruchamia wskazówki i sprawia, że płynnie się poruszają. W ten sposób Nautica ujawnia kunszt i precyzję, z jaką został wykonany ten unikatowy czasomierz.

MORSKA ELEGANCJA

Detale modelu Porthole nawiązują do morza. Inspiracja wodą przejawia się w dwunastu flagach międzynarodowego systemu morskiego, które umieszczone są na tarczy zegarka. Wyznaczają godziny w miejsce klasycznego cyferblatu. Po rozszyfrowaniu flagi układają się w napis „Nautica style”. Elegancji nadaje stalowa, srebrna 44-milimetrowa koperta
w kształcie bulaja – okrągłego okna w burcie łodzi. Ponadczasowość modelu przejawia się w czarnym pasku zapinanym na klamrę, ozdobionym delikatną, minimalistyczną siatką, która odnosi się do motywu morza i łodzi rybackich.

FUNKCJONALNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Porthole 25th Anniversary Limited Edition charakteryzuje się wytrzymałą kopertą, dzięki systemowi z zakręcanym deklem i koronką. Takie rozwiązanie dodatkowo uszczelnia mechanizmy osadzone w kopercie i pozwala osiągnąć wodoszczelność w klasie 10 ATM. Wodoodporny jest także pasek wykonany z mieszanki kauczuku i gumy. Pozwala on korzystać z czasomierza także w trakcie rejsu na morzu czy jeziorze. Komfort użytkowania zegarka podczas nocnych wypraw zapewnia powłoka Neobrite na wskazówkach.

Polska premiera modelu Porthole odbyła się w warszawskiej restauracji Zachodni Brzeg. Tłem do prezentacji inspirowanego wodą zegarka była Wisła – królowa polskich rzek. Podczas spotkania zaprezentowano również inne modele Nautica: Coral Gables, Jones Beach, Long Beach, Millrock, Porthole Slim, Bayside, Key Biscayne oraz Surfside.

Zegarki dostępne są w sieci salonów SWISS, w najlepszych sklepach z zegarkami oraz w Strefie Marek Allegro.

Cena: 1800 PLN.

W ofercie marki znajdują się także:

Bayside

            

Coral Gables

 

Jones Beach

          

Key Biscayne

        

 

Long Beach

        

Millrock

         

Portahole Slim

 

 

 

 

 

 

 

 

Surfside

        

 

INFORMACJE NA TEMAT NAUTICA Założona w 1983 roku firma Nautica® jest globalną marką produktów lifestyle, począwszy od ubrań męskich, damskich i dziecięcych po akcesoria domowe. Inspirowane znaczeniem wody dla życia człowieka produkty Nautica® odwołują się do wyrafinowanej klasyki stylu, są ożywcze, czyste i wyraziste. Obecnie produkty Nautica® dostępne są w ponad 75 krajach na całym świecie, w których działa 265 sklepów z ofertą marki Nautica® oraz ponad 3000 sklepów z markowymi produktami Nautica. Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź stronę www.nautica.com i www.vfc.com.

O ZEGARKACH NAUTICA Zegarki Nautica. Inspirowane morzem. Zaprojektowane dla ludzi spędzających większość czasu w mieście. Inspiracja żeglugą skupia jak w soczewce potrzebę wyrafinowanego miejskiego designu. Nawiązuje do koncepcji architektonicznych. To funkcjonalne urządzenia, precyzyjne pod względem technicznym. Zegarki Nautica mają wygląd klasyczny, inspirowany morskimi detalami kojarzącymi się konsumentowi ze stylem kapitana okrętu.

O FIRMIE TIMEX GROUP Projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne zegarki oraz biżuterię na całym świecie. Założona w 1854 roku prywatna firma Timex jest częścią Timex Group, będącej właścicielem wielu znanych znaków towarowych. Zatrudniając ponad 5000 pracowników na całym świecie jest jedną z największych marek zegarmistrzowskich na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.timexgroup.com.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj