4 DESIGN DAYS

0
3212

Ekspozycje, targi, prezentacje, spotkania z architektami, projektantami i celebrytami, wystawy, warsztaty – Dni Otwarte 4 DESIGN DAYS

 

Wystawy producentów mebli i artykułów do wyposażenia wnętrz, bezpłatne porady projektantów, prezentacje i panele dyskusyjne, wystawy poświęcone architekturze, dyskusja o „Śląsku, którego nie było”, strefa dla dzieci oraz gastro –odbyły się w ramach 4 DESIGN DAYS w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


W strefie targowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w godzinach odbyły się wystawy i prezentacje użytecznych i designerskich produktów, które podbijają światowe rynki lub wciąż czekają na odkrycie, ekspozycje ponad 100 producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi dizajnu niezależnego SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 1. Organizatorzy zaplanowali również strefę z atrakcjami dla dzieci oraz przestrzeń z gastronomią. Na odwiedzających czekają także spotkania z ekspertami, dyskusje, prezentacje oraz wystawy.

Gośćmi specjalnymi Dni Otwartych 4 DESIGN DAYS były gwiazdy telewizji: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański.

W trakcie dwóch dni opowiadali jak mieszkać modnie i wygodnie, jakie są trendy w projektowaniu produktów wyposażenia wnętrz, jak poznać prawdziwy design, jakie dizajnerskie gadżety warto mieć w każdym domu.

W ramach akcji edukacyjnej pt.: Akademia Dobrze Mieszkaj* można byo skorzystać z bezpłatnych porad projektantów wnętrz. W aranżacji własnego M pomagali architekci m.in.: Anna Gruner ze studia projektowego A2, Joanna Ochota, Concept Jo Ana Archimental, Marta Kilan i Tomasz Słomka z TOKA+HOME, MeraDesign, Piotr Stanisz, z Pracowni Architektury PS. Eksperci opowiedzą także o urządzaniu łazienek i kuchni – dwóch pomieszczeń w domu, które sprawiają najwięcej problemów przy aranżacji, a także generują największe koszty.

Robert Konieczny, założyciel, KWK Promes, przeprowadził wykład
pt.:
Historia nietypowych muzeów wraz z Centrum Dialogu Przełomy autorstwa KWK Promes.

W panelu dyskusyjnym, podczas którego zaprezentowana została nieznana historia śląskiej architektury przez pryzmat niezrealizowanych projektów z różnych epok dziejów regionu, udział wzięli Marcin Zasada , dziennikarz Dziennika Zachodniego, pomysłodawca i autor „Śląska, którego nie było” oraz Ryszard Nakonieczny, naukowiec z wydziału architektury Politechniki Śląskiej, badacz śląskiej architektury. Rozmowie towarzyszyła  projekcja slajdów.

Podczas Dni Otwartych 4 DESIGN DAYS nie zabrakło strefy, w której twórczo spędzili czas najmłodsi uczestnicy spotkania z design’em. W przestrzeni pełnej gier i zabaw dla dzieci w wieku do 6 lat czekaly na nich m.in.: zabawki stymulujące przytulny kącik, stacje: sensoryczna, solna masa, papierowa, umiejętności oraz chillout, z książkami, bajkami, miejscem do odpoczynku. W trakcie gier i zabaw powstały kreatywne graffiti oraz przestrzenne akwarium. Odbyły się także warsztaty z szycia maskotek.

4 DESIGN DAYS towarzyszyły otwarte dla odwiedzających wystawy, m.in.: 7m2 – Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów, której kuratorem jest krytyk architektury Marcin Szczelina , Najlepsze Dyplomy ASP 2016, Koncepcje Architektoniczne w procesie inwestycyjnym – wystawa Marka Tryzybowicza i Śląski przegląd Architektury Województwa – SPAW organizowany przez katowicki oddział SARP.

W czterodniowym spotkaniu z design’em  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach udział wzięli czołowi architekci i projektanci, producenci
i firmy usługowe, deweloperzy oraz mieszkańcy regionu. Dwa pierwsze dni dla profesjonalistów z kraju i zagranicy obejęli kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych o zróżnicowanej tematyce, konferencje Property Forum i Housemarket Forum oraz wręczenia nagród branżowych. Swoje ekspozycje, meble, artykuły do wyposażenia wnętrz zaprezentuje ponad 100 renomowanych producentów.

Podczas dwóch pierwszych dni 4 DESIGN DAYS odbyło się kilkadziesiąt sesji
i dyskusji tematycznych, poświęconych m.in. budowaniu konkurencyjności w biznesie poprzez design, miastom przyszłości, rynkowi nieruchomości komercyjnych oraz mieszkań na Śląsku.

W ramach krótkich prezentacji cyklu „short stories“ architekci i inwestorzy zaprezentowali takie projekty jak Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, budynek Szkieletor – Treimorfa w Krakowie, Stary Browar w Poznaniu, Hala Koszyki
w Warszawie, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach oraz Zamek Cieszyn,
i inne.

4 DESIGN DAYS, to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Na 8 tys. m2 powierzchni wystawienniczej spotkało się ponad 100 wystawców oraz 250 prelegentów w kilkudziesięciu sesjach tematycznych. Spodziewanych jest 3 tys. gości biznesowych i 20 tys. uczestników części wystawowej.

*Akademia Dobrze Mieszkaj to edukacyjna inicjatywa magazynu wnętrzarskiego Dobrze Mieszkaj. Dziennikarze oraz eksperci Akademii pomagają stworzyć wnętrze podążające za modą, a jednocześnie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Doradzają, inspirują, polecają produkty i rozwiązania. Na organizowanych przez Akademię Dobrze Mieszkaj wydarzeniach na uczestników czekają darmowe porady architektów i projektantów wnętrz oraz wykłady ekspertów poświęcone aranżacji wnętrz.

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy dyskutowali o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. Spotkaniu towarzyszyło  szereg imprez towarzyszących, w tym Regionalne Property Forum Katowice i Housemarket Forum Silesia 2016 oraz wręczenia nagród dla branży.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS jest Grupa PTWP SA, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl, właściciel 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publikator.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największej imprezy biznesowej Europy Centralnej oraz Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, głównej debaty o gospodarce Polski Wschodniej.

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl

Akredytacje prasowe: https://www.ptwp.pl/media/4-design-days,168.html

Facebook: facebook.com/4DesignDays oraz www.facebook.com/events

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj