25. Finał – Na koncie JUŻ JEST zadeklarowana kwota

0
2531

   Na koncie WOŚP jest już kwota zadeklarowana w dniu Finału, zbiórki trwają do końca stycznia, Fundacja WOŚP znana i zaufana, finałowe materiały wideo dostępne w internecie, Przystanek Woodstock najlepszym festiwalem 2016 roku! Miłej Lektury.

Kwota zadeklarowana osiągnięta!
 
W okolicach godziny 15.00 stan konta 25. Finału WOŚP wskazał wartość 62 418 767 PLN. Dalej trwa liczenie pieniędzy i ostateczna suma będzie z pewnością większa. Całościowy wynik zostanie podany na początku marca. 

W piątek 27 stycznia o godzinie 15:00 stan konta bankowego 25. Finału WOŚP przekroczył kwotę deklarowaną w dniu Finału. Oznacza to, że zaledwie 12 dni po zbiórce kwota uzyskana poprzez kanały elektroniczne oraz kwota zbiórki policzona przez bank i przekazana na rachunek zbiórki wynosi w sumie ponad 62.418.767 PLN.Liczenie zebranych w Finale środków trwa nadal, a ostateczny rezultat akcji zostanie podany do publicznej wiadomości 7 marca 2017 r.

25final 1

Cały czas działa także część elektronicznych form wsparcia 25. Finału WOŚP. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się prowadzone przez Allegro charytatywne aukcje internetowe (aukcje.wosp.org.pl) poprzez które udało się już pozyskać ponad 7,6 mln złotych i to także nie jest jeszcze suma ostateczna. Wszystkie pozostałe formy wsparcia celu zbiórki znajdują się na stronie wspieraj.wosp.org.pl.

Liczenie trwa w najlepsze, a do tego cały czas dochodzą do nas wzruszające sygnały od Państwa o indywidualnych wpłatach na konta Orkiestry – napisał na swojej stronie w serwisie Facebook Jurek Owsiak – No i nigdy jeszcze nasze orkiestrowe aukcje nie żyły takim życiem! Tylko wczoraj zarejestrowaliśmy kilkaset nowych przedmiotów wystawionych na rzecz WOŚP – i słusznie, bo aukcje można wystawiać jeszcze do końca stycznia. Bawcie się nimi, podtrzymujcie ten niezwykle pozytywny „prąd”, który jest fantastyczną odpowiedzią na tę niesamowitą, codzienną porcję „narodowego focha”.

Liczenie zebranych środków trwać będzie do końca lutego. Jednak licznik kwoty na stronie wskazywać będzie sumę deklarowaną w dniu Finału. Ostateczny efekt finansowy 25. Finału WOŚP podany zostanie do publicznej wiadomości na specjalnej uroczystości w dniu 7 marca.

 

To tego dnia, w wyjątkowym miejscu, dokonamy rozliczenia 25. Finału WOŚP. – pisze Jurek Owsiak – Bądźcie cierpliwi, ale także, tak jak my bądźcie dobrej myśli, że rezultat tegorocznej zbiórki będzie niezwykły, taki jakim był sam tegoroczny Finał. Już teraz namawiamy Was, żebyście tego samego dnia (7 marca) w sztabach przygotowali swoje rozliczenia. Wszyscy, którzy z nami grali, bez wyjątku, zrobili to rewelacyjnie i gdybyśmy dzisiaj mieli zatrzymać się na sumie zdeklarowanej w dniu Finału, to i tak możemy już zrealizować wszystkie nasze pomysły dla pediatrii i geriatrii, a także nadal możemy prowadzić nasze programy medyczne i edukacyjne.

 • Jak wygląda liczenie zebranych środków

Na rachunek bankowy 25. Finału WOŚP przekazywane są wszystkie środki zebrane w czasie styczniowej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy – akcja ta składa się z dwóch elementów.

Pierwsza – i najważniejsza część Finału to środki zebrane przez 120 tysięcy wolontariuszy w ramach prowadzonej przez WOŚP zbiórki publicznej. Z racji skali przedsięwzięcia te środki liczone są wieloetapowo. Najpierw wszystkie skarbonki wolontariuszy trafiają do sztabów akcji (tych było w tym roku blisko 1700), gdzie są komisyjnie liczone, a następnie przeliczone pieniądze pakowane w dostarczone przez Fundację do wszystkich sztabów bezpieczne koperty. Następnie koperty te dostarczane do najbliższego oddziału Banku PEKAO SA (oficjalny partner Fundacji WOŚP).

Takich bezpiecznych kopert będzie co najmniej kilkanaście tysięcy. Wszystkie one trafiają do Centrum Przeliczeniowego Banku, gdzie są komisyjnie otwierane, zawartość jest ponownie przeliczana już przez pracowników Banku i dopiero po tym powtórnym przeliczeniu środki są zaksięgowywane na rachunku bankowym akcji. Proces ten trwać będzie najpóźniej do ostatniego dnia lutego.

Druga część finałowej zbiórki  to kilkanaście form przekazania środków finansowych kanałami elektronicznymi. Przede wszystkim przez internet. Pieniądze przekazane w ten sposób są przekierowywane na rachunek Finału praktycznie na bieżąco.

W oficjalnym komunikacie w dniu 7 marca Fundacja poda sumę zawierającą wszystkie środki pozyskane w ramach akcji – zarówno te zebrane w zbiórce publicznej, jak i te pozyskane poprzez kanały elektroniczne.

Wydatkowanie zebranych w 25. Finale środków potrwa do połowy 2018 roku, kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport z wydatkowania zebranych środków i dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

Nadal trwają zbiórki na rzecz 25. Finału WOŚP
 
 
pokojowy patrol fot. d.ilnicki 1

Dostępne są m.in. finałowe aukcje na portalu aukcje.wosp.org.pl., można przekazać darowiznę na konto bankowe, za pośrednictwem PayU, w oficjalnej zbiórce WOŚP na Facebooku lub kupując orkiestrowy numer magazynu Joy.

Nadal możesz pomóc! Trwają zbiórki na rzecz WOŚP!

2017-01-25 20:46:25

Jeszcze do końca stycznia możecie dorzucić się do zbiórki na rzecz 25. Finału WOŚP na kilka różnych sposobów!

 • Między innymi możecie brać udział w finałowych aukcjach na portalu aukcje.wosp.org.pl. Są tam do zdobycia niezwykłe przedmioty, spotkania z osobami znanymi i lubianymi oraz wiele różnych pamiątek 25. Finału WOŚP z autografami Jurka Owsiaka.
 • Możecie również przekazać darowiznę o dowolnej wysokości:
         – bezpośrednio na konto bankowe 25. Finału WOŚP: 90 1240 10 37 1111 0010 7046 7977 
         – na naszej stronie za pośrednictwem PayU
         – w oficjalnej zbiórce WOŚP na Facebooku
 • Do końca stycznia w kioskach znajdziecie specjalny orkiestrowy numer magazynu Joy, z którego część dochodu trafi na konto 25. Finału WOŚP.
 • Jeśi posiadacie aplikację mobilną Allegro, możecie dorzucić się do Wirtualnej Puszki kupując finałowe cegiełki (5, 10, 15, 50 lub 100 zł).
 • Jeśli zrobicie zakupy w orkiestrowym sklepie internetowym Siemashop również dorzucicie się do działalności Fundacji WOŚP. A jeśli będziecie robić zakupy w innych sklepach w internecie i będziecie mieć zainstalowaną wtyczkę faniMani – pewien procent Waszej transakcji trafi na nasze konto, a Wy nie zapłacicie ani złotówki więcej!
 • I oczywiście jak co roku możecie przekazać swój 1% podatku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – więcej informacji znajdziecie na stronie jedenprocent.wosp.org.pl.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! To dzięki Wam od 25 lat możemy zmieniać oblicze polskiej medycyny. 

Ostateczny wynik 25. Finału WOŚP podamy Wam na początku marca, jak tylko otrzymamy wszystkie rozliczenia od sztabów oraz zakończą się wszystkie orkiestrowe aukcje i internetowe zbiórki.

Aukcje WOŚP do połowy lutego!
Licznik ze strony aukcje.wosp.org.pl już teraz wskazuje rekordowy wynik, ponad 7 500 000 PLN. To nie oznacza końca licytacji, wśród których można znaleźć m.in. gitarę Micka Jaggera, lot z elementami akrobacji, złotą płytę zespołu Domowe Melodie i wiele innych.

Tego jeszcze nie było! Na liczniku orkiestrowych aukcji jest już ponad 6 i pół miliona złotych! 

gitara jaggera

Gitara elektro-akustyczna Micka Jaggera marki Kramer

 

Gitara pochodzi z prywatnej kolekcji Micka Jaggera. Gitara była wykorzystywana przez Jaggera w trackie prac nad piosenkami do filmu „Alfie” i albumu The Rolling Stones „A Bigger Bang”. Utwór „Old Habits Die Hard” Micka Jaggera i Dave’a Stewarta skomponowany do filmu „Alfie” w 2004 r. zdobył statuetkę Złotego Globa dla najlepszej piosenki.

Płyta wierzchnia pudła rezonansowego wykończona w stylu ”Sunburst” i podpisana czarnym markerem. Tył pudła w kolorze wiśniowym. Gryf z motywami w kształcie diamentów. Posiada oryginalny futerał wyściełany pluszem. Dołączona fotografia Micka Jaggera z gitarą oraz dodatkowe informacje.

WOŚP znana przez 97% Polaków  
 
beznazwy
Wynika to z badań Kantar Millward Brown na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie, przeprowadzonych w grudniu 2016 roku. Orkiestra może pochwalić się też wysokim zaufaniem społecznym. 80% ankietowanych wie, że powierzone Fundacji pieniądze wykorzystywane są w sposób rzetelny i odpowiedzialny

Zaufanie do WOŚP wg Kantar Millward Brown

2017-01-24 14:45:58

Kto nie zna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? To wbrew pozorom trudne pytanie, bo aż 97% Polaków zna WOŚP chociażby ze słyszenia. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown.

Orkiestra pochwalić się może nie tylko rozpoznawalną marką, ale też zaufaniem społecznym. 80% ankietowanych wie, że powierzone Fundacji pieniądze wykorzystywane są w sposób rzetelny i odpowiedzialny. A 2/3 osób zdaje sobie sprawę, że praca trwa przez cały rok. Jej zwieńczeniem jest właśnie Finał, ale efekty widać też m.in. przy takich projektach jak szkolenia z pierwszej pomocy, z którymi Orkiestrę kojarzy 42% pytanych.

Materiały wideo z finału dostępne w internecie
Wśród nich koncerty spod PKiN w Warszawie, rozmowy z darczyńcami i wolontariuszami, fragmenty wejść telewizyjnych, materiały zza kulis, vlog Jurka Owsiaka, filmik ze „Światełka do Nieba”. Filmy są dostępne na kanałach WOŚP i Kręcioły w serwisie YouTube oraz na stronie kreciola.tv. 

Obejrzyj VIDEO z 25. Finału WOŚP!

2017-01-26 16:35:35

Jeśli chcielibyście obejrzeć materiały video nagrane dla Was podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zapraszamy na kanały WOŚP i Kręcioły na YouTube!

Znajdziecie tam między innymi: fragmenty finałowych koncertów, które odbyły się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, rozmowy z gośćmi, fragmenty wejść telewizyjnych, materiały zza kulis, vlog Jurka Owsiaka, filmik ze „Światełka do Nieba” oraz kilka słów nagranych dla Was od osób znanych i lubianych. Oglądajcie!

Przystanek Woodstock najlepszym festiwalem
 

Pierwsze miejsce Przystanku Woodstock w plebiscycie podsumowującym rok 2016 magazynu Teraz Rock, zatytułowanym „Teraz Najlepsi 2016”, w kategorii „Festiwal”

Przystanek Woodstock jest najlepszy!!!

1

2017-01-27 09:50:37

Przełom roku to zawsze czas najróżniejszych podsumowań i plebiscytów o tym, co dla nas najlepsze lub najgorsze było w roku starym i co daje największe nadzieje, ale i obawy w roku nadchodzącym. To oczywiście zabawa, ale daje pewien obraz – jak każdy plebiscyt – poziomu szacunku, sympatii i zaufania do ludzi lub zjawisk ze strony głosujących.

Jest nam więc OGROMNIE MIŁO poinformować, iż w plebiscycie podsumowującym rok 2016 magazynu Teraz Rock, zatytułowanym „Teraz Najlepsi 2016”, w kategorii „Festiwal”, Przystanek Woodstock zajął pierwsze miejsce, tuż przed Open’erem oraz Festiwalem Legend Rocka.

To kolejne wyróżnienie, którym uhonorowana została organizowana przez Fundację WOŚP w zeszłym roku edycja festiwalu – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik festiwalu – Jest to o tyle istotne, że przecież akurat ten rok był specyficzny, festiwal otrzymał kuriozalny status imprezy o podwyższonym ryzyku i były głosy próbujące wmówić, iż uczestnicy czują się na nim niebezpiecznie. To teraz sami uczestnicy, doceniając program imprezy i pracę organizatora, w głosowaniu określili Przystanek jako najlepszy festiwal roku 2016. Jesteśmy dumni!

Ranking znajduje się w najnowszym numerze Magazynu, gdzie możecie także zobaczyć wielu laureatów w wielu innych kategoriach TU (czyli w Polsce) i TAM (czyli na świecie). Tradycyjnie także w Teraz Rocku wiele aktualności, newsów, wywiadów i recenzji, a muzycznymi bohaterami wydania są m.in. Metallica, Nine Inch Nails, ale też polskie kapele – Luxtorpeda czy Zacier.

Trwają przygotowania do 23. Edycji Przystanku Woodstock. Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wśród pierwszych ogłoszonych wykonawców znaleźli się Orange Goblin z Wielkiej Brytanii, Trivium ze Stanów Zjednoczonych, The Kyle Gass Band również z USA, oraz brytyjska, punkowa legenda – The Exploited.

Aktualności na temat zbliżającego się Przystanku wypatrujcie na stronie interenetowej oraz w emitowanej na antenie Antyradia audycji Jurka Owsiaka „Zaraz Będzie Ciemno” (każdy poniedziałek, godzina 20:00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj