Zabrzanin trzykrotnym wicemistrzem świata

0
1408

21. Mistrzostwa Świata dla Osób po Transplantacji, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze były wyjątkowo udane dla zabrzanina Dawida Zimkowskiego, który zdobył aż cztery indywidualne medale i uczestniczył w zdobyciu dwóch kolejnych w konkurencjach drużynowych!

transplant2

Dawid Zimkowski po przeszczepie nerki zajął się sportem. W Hiszpanii startował w pływaniu w kategorii 30-39 lat i w konkurencjach indywidualnych zdobył trzy srebrne medale: 50 metrów stylem grzbietowym, 400 metrów stylem dowolnym i wreszcie 200 metrów stylem zmiennym. Dodatkowo zdobył brąz na 50 metrów stylem motylkowym.

Co więcej był uczestnikiem drużynowych sztafet 4×50 metrów stylem zmiennym i dowolnym. W obu przypadkach reprezentacja Polski zdobyła trzecie miejsce na podium. To tym większe wyróżnienie, że reprezentacja naszego kraju po raz pierwszy stanęła na podium konkurencji drużynowych.