reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
Technologie i Motoryzacja > innowacje
wtorek, 27 czerwiec 2017 11:02

W ostatnich latach Microsoft dokonał czegoś naprawdę niezwykłego. Z firmy kojarzącej się głównie z oprogramowaniem stał się jednym z kluczowych graczy na rynku sprzętu komputerowego. To właśnie Microsoft wyznacza dziś trendy w świecie nowych technologii, pokazując przepięknie wykonane, wydajne urządzenia, zaprojektowane z myślą o nowoczesnym i mobilnym biznesie. Urządzenie dotychczasowo dostępne w Polsce – Surface Pro 4 cieszyło się ogromną popularnością, a ponadto zostało wyróżnione tytułem „The Best & More”. Wierzymy, że dwie kolejne nowości równie dobrze przyjmą się na rynku.

Surface Laptop

Jednym z nowych urządzeń jest Surface Laptop. Rzut oka na ten sprzęt nie pozostawia złudzeń: to pogromca macbooków, który bez wątpienia zagości na niejednym biurku. Powód? 14 godzin pracy na 1 ładowaniu mówi samo za siebie. To pierwszy na świecie laptop, w którym nie znajdziemy żadnych śrubek na obudowie – Microsoft idealnie spasował ze sobą wszystkie elementy konstrukcji komputera. Sama obudowa została natomiast wykonana ze szczotkowanego aluminium. Klawiatura Surface Laptop oraz podpórka pod nadgarstki są wyściełane materiałem Alcantara.

MSSurface L MKT 01 Silver V2 RGB

poniedziałek, 22 maj 2017 08:51

Dr inż. Zbigniew Barecki to Prezes Zarządu i założyciel w 1991 roku Przedsiębiorstwa Górniczego DEMEX, producenta innowacyjnych rozwiązań i produktów dla górnictwa, a także inicjator i realizator projektów modernizacji i rewitalizacji zabytkowych obiektów poprzemysłowych i nadania im nowych funkcji, m.in. Szybu Maciej dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Concordia” w Zabrzu. Otrzymał nominację do tytułu Lider z powołania.

 demex

Dostrzegł potencjał Śląska

 

Zbigniew Barecki nie jest rdzennym Ślązakiem, pochodzi z Bielska, a do Zabrza przyjechał dopiero na studia w Politechnice Śląskiej. Długo nie mógł się przekonać do kultury tego regionu, głównie z powodu jej wyrazistej odmienności, a także znacznie zdegradowanegośrodowiska, i nawet poznanie przyszłej małżonki niewiele zmieniło. – Jeszcze przed ślubem obiecałem jej, że wrócimy do Bielska, czego do dzisiaj nie może mi wybaczyćżartuje pan Zbigniew. – Ale moja późniejsza działalność zawodowa związana z uczelnią , pracą w kopalni i rozwojem firmy sprawiła, że ostatecznie zostaliśmy tutaj, a ja zacząłem dostrzegać potencjał Śląska.

 

Zanim dr Barecki założył DEMEX, pracował na kopalni Pstrowski w Rokietnicy, która w latach 90. zakończyła swoją działalność. Początkowo nie wiedział jak dalej pokierować swoją karierą, jednak dzięki wrodzonym zdolnościom przywódczym i determinacji (już w szkole a później podczas studiów pełnił wiele funkcji samorządowych), postanowił założyć spółkę. – Byłem zmuszony przez okoliczności zewnętrzne do aktywnego działania, chociaż dzisiaj wiem, że był to …skok na głęboką wodę, ale nie żałuje tamtych decyzji i widzę, że chyba w tamtym okresie było łatwiej? – zastanawia się pan Barecki i dodaje – Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest wewnętrzna energia, pasja i przede wszystkim lubienie i cenienie swojego zawodu.

 

piątek, 19 maj 2017 09:10

Barbara Dyluś od 2008 roku koordynuje programy społecznego zaangażowania realizowane przez polski oddział firmy Microsoft (w tym programy grantowe oraz wsparcia technologicznego dla organizacji non-profit). Jest także realizatorką cyklu konferencji NGO Connection Day, YouthSpark Live, Tech4Good. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i ludźmi trzeciego sektora. W marcu 2017 r. została nagrodzona tytułem Kobieta Charyzmatyczna w kategorii Kobieta Społeczna.

 m2

czwartek, 16 luty 2017 16:01

Smartfon XXI wieku nie jest już tylko urządzeniem do prowadzenia rozmów, wysyłania wiadomości, przekazywania filmów i zdjęć. Coraz częściej stanowi małe centrum dowodzenia - za jego pomocą możliwe jest sterowanie systemami audio, sprzętami AGD  oraz kontrola nad ogrzewaniem mieszkania lub domu. Branża IT notuje obecnie najwyższą dynamikę wzrostu.

Targi Mobile IT

piątek, 22 lipiec 2016 08:56

ENTERSO Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, to firma wiodąca na rynku marketingu internetowego w Polce i co raz bardziej popularna za granicą. Otrzymuje liczne nagrody za innowacyjne rozwiązania technologiczne dzięki zaangażowaniu kreatywnego zespołu, a przede wszystkim jej założyciela – Wojciecha Kłodzińskiego. M.in. za te osiągnięcia oraz działalność społeczną otrzymał nominację do tytułu: Lider z powołania

- Czuję ogromną satysfakcję z tego, że udało nam się utrzymać firmę na rynku przez dziesięć lat, zważywszy, że tylko pięciu procentom organizacji biznesowych udaje się w Polsce tak długo przetrwać – podkreśla młody, aczkolwiek już doświadczony przedsiębiorca - Wojciech Kłodziński. - Dodatkową satysfakcję czuję z tego powodu, że pogodziłem prowadzenie firmy z ukończeniem studiów, podróżowaniem i prywatnym hobby...

środa, 25 maj 2016 16:51

Zaangażowanie w pomoc zespołowi i klientom

Tomasz Lisewski, prezes Philips w Europie Środkowo-Wschodniej, jest pierwszym Polakiem, któremu udało się zdobyć tak wysokie stanowisko w tej korporacji. Jest odpowiedzialny za rozwój biznesu medycznego i konsumenckiego w siedemnastu krajach. Pracując w tej firmie od 2009 roku udowodnił, że potrafi rozwijać działalność biznesową w sposób zrównoważony, w oparciu o głębokie zrozumienie wymagań rynku i potrzeb pracowników oraz klientów.

Redaktor naczelna Why Story - Beata Sekuła z prezesem Philips w Europie środkowej, podczas wręczenia dyplomu
 

Podobno duch rywalizacji i chęć zwycięstwa towarzyszyły Panu od najmłodszych lat…

W pewnym sensie tak, szczególnie objawiało się to na boisku do koszykówki. Z racji wysokiego wzrostu grałem jako skrzydłowy w klubie Wybrzeże Gdańsk. Najczęściej znajdowałem się blisko kosza…

sobota, 12 marzec 2016 10:33

Ekologia i ekonomia

 

Kasia wybudowała setki domów dla klientów, trzy dla siebie i rodziny. Gdzie mieszka obecnie? W domu ukochanego… Najpierw zobaczyła jego piękny dom przy drodze, którą jechała do pracy, potem zdobyła się na odwagę, żeby powiedzieć mu, co myśli o jego guście, aż w końcu wyszła za niego za mąż i wprowadziła się do budynku, którego nie zbudowała...

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama