reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
Sprawy społeczne > wolontariat
sobota, 07 maj 2016 07:51

 

(...) Pokojowy Patrol. Młodzi, bardzo młodzi ludzie. Chłopaki i dziewczyny. To, co mamy w Polsce najlepszego. Zaangażowanie, praca, entuzjazm, zapał i poświęcenie. Śpią w namiotach koło biura. Po dwie, trzy godziny.
Zapamiętuję pierwsze twarze: Romeo, Magda, Martyna. Ciągle niedospani. Ciągle pilnują. Właśnie pędzą, żeby przyjąć następne tysiąc osób, które wysiądą na Przystanku Woodstock, wybudowanym specjalnie tylko na to wydarzenie. Tam zatrzymują się wszystkie pociągi. O dziewiątej rano i o czwartej po południu, o drugiej w nocy i dwudziestej trzeciej, a także podczas ulewnego deszczu. Pędzą pociągi i pędzą ludzie z Patrolu. Prowadzą i pokazują. Prowadzą i ostrzegają. Bacznie pilnują...(...)

Pierwszym krokiem, aby dołączyć do Pokojowego Patrolu jest rejestracja w naszej internetowej bazie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejnym jest aktywacja konta poprzez kliknięcie w link, który wyślemy Ci e-mailem, który będzie jednocześnie potwierdzeniem rejestracji. Dzięki temu uzyskasz dostęp do formularzy zgłoszeniowych, których wypełnienie i odesłanie na nasz adres jest ostatnim etapem rejestracji. Gdy dotrą do nas – otrzymasz zaproszenie (e-mail) na najbliższe szkolenie w Uniwersytecie WOŚP w Szadowie – Młyn.

http://www.wosp.org.pl/pokojowy_patrol/szkolenia/terminy_szkolen

 

Orkiestra Klubu Pomocnych Serc
czyli MONOLOG - WODOSPAD
Jurka Owsiaka
 

 

niedziela, 03 kwiecień 2016 12:28

Zapraszamy do obejrzenia Panelu II z konferencji Kobieta Charyzmatyczna, który odbył się 17.03.2016 w Teatrze "Kamienica" w Warszawie.

 


Przedmiotem drugiego panelu był temat sztuki i edukacji w połączeniu z działalnością społeczną i samorządową. Okazało się, że kobiety podejmują mnóstwo działań w tym kierunku.
 
Narodziły się nowe pomysły oraz wiele inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, zarówno dzieci i dorosłych. Pani Aleksandra Gajewska omówiła nietypowy spektakl, w którym udział biorą osoby niewidome. Anna Grygierek – Kobieta Roku, burmistrz Miasta i Gminy Strumień, zabrała głos w II panelu, podobnie jak prof. zw. dr hab. dr Anna Zasada-Chorab, wiceprezydent Siemianowic Śląskich. Maria Jolanta Batycka-Wąsik, dzieliła się na forum dobrymi praktykami, jakie mają miejsce w Lesznowoli, w której jest wójtem. Poruszyła temat asymilacji obcokrajowców w Gminie. Beata Żółkiewska- działaczka na rzecz zwierząt: Mondo Cane, uświadomiła nas, jak działa z dziećmi budując w nich wrażliwość na krzywdę zwierząt. Maria Demidowicz, prezes Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta poruszyła istotną kwestię rozsądnego wspierania osób bezdomnych. Monika Waligóra – dyrektor ds. PR i Komunikacji DHL rozmawiała na temat wolontariatu wśród pracowników. Iwona Płatek - prezes Towarzystwa Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski mówiła o wsparciu zarówno dla dorosłych osób niepełnosprawnych, jak i ich rodziców. Męski głos w tej części należał do prof. dr hab Jacek Niedziela – uznanego jazzmana, kontrabasisty, kompozytora, wykładowcy na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wyraził swój zachwyt nad utalentowanymi wokalistkami jazzowymi, a także mówił o adopcji dzieci z Afryki.

sobota, 13 luty 2016 10:33

Rozmowa z Niną Krystoń, prezes stowarzyszenia „Chcemy Pomóc” powołanego przy Grupie Kopex w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Pani prezes realizuje projekty społeczne, które poprzez wzmacnianie umiejętności podnoszą kompetencje biznesowe uczestników projektów. Jej podstawową zasadą w działaniu jest oparcie pracy na dobrych relacjach międzyludzkich.

 

Stowarzyszenie „Chcemy Pomóc” zostało powołane trzy lata temu z inicjatywy akcjonariusza większościowego Grupy Kopex, Krzysztofa Jędrzejewskiego. - Pomysł powołania organizacji działającej zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i otwartości społecznej był priorytetem inwestora, a ja mogłam go wspomóc operacyjnie. Poszukiwano osobę, która zajęłaby się realizacją tego projektu, a ponieważ bardzo mi się on spodobał, podjęłam się tego zadania. - mówi pani Nina Krystoń. - Udało nam się w ciągu dwóch miesięcy zebrać grupę, utworzyć stowarzyszenie i dokonać rejestracji. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym pracownicy Grupy Kopex mogliby poznawać się na innym gruncie niż zawodowy i integrować ze sobą poprzez wspólne wykonywanie projektów, a także wspieranie inicjatyw wychodzących poza przedsiębiorstwo. Z czasem dołączyła do nas druga grupa kapitałowa, Mostostal Zabrze.

wtorek, 22 grudzień 2015 23:32

Zapraszamy do zobaczenia jak obchodzono w tym roku „mikołajki” w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Wolontariusze oraz studenci przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci z okolic.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama