reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
poniedziałek, 31 lipiec 2017 06:01

LARMO FEST zagra dla Adasia! [ZAPROSZENIE NA IMPREZĘ CHARYTATYWNĄ]

Opublikowane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na pierwszą edycję LARMO FEST – charytatywnego koncertu na rzecz Adasia Smolika. Bardzo prosimy również o nagłośnienie naszego przedsięwzięcia.

Adaś urodził się 25 września 2015 roku z bardzo rzadką chorobą zwaną hemimelia strzałkowa. Jego lewa nóżka jest krótsza od prawej, brakuje w niej kości strzałkowej, kość piszczelowa jest wygięta w łuk, stopa jest wykoślawiona i mocno zdeformowana, kostki są niewyczuwalne, a mało tego: brakuje mu jednego paluszka - promienia stopy.

Aktualnie jego nóżka jest krótsza od drugiej o 2cm. Przewidywalny skrót to nawet 17cm. Adasia czeka wiele skomplikowanych operacji bez których nie będzie w stanie się samodzielnie poruszać. Po nich konieczna jest wieloletnia rehabilitacja. Zbieramy środki na leczenie operacyjne w Poznaniu i ewentualne protezy.

 

Dlatego właśnie powstało LARMO FEST. Startujemy 12 sierpnia o godz. 15 w Amfiteatrze Zadole w Katowicach-Ligocie. Dla zgromadzonych gości zagrają cztery zespoły: St. James Hotel. John Mineton i Here on Earth. Gwiazdą wieczoru będzie Offensywa.

St. James Hotel – alternatywny zespół ze Śląska. Początki istnienia grupy sięgają roku 2009 kiedy to nagrali pierwszą EP i dali się poznać m.in. słuchaczom radiowej Trójki i RMF-u. Jeszcze w tym samym roku, na zaproszenie Instytutu Sztuki, wystąpili w konkursie głównym 45. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W pierwszych miesiącach rozwoju St.James Hotel był obecny na wielu przeglądach i festiwalach. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to udział w koncercie półfinałowym do Przystanku Woodstock (z ponad 700 zgłoszeń wyłoniono 28 zespołów), trzecie miejsce na Festiwalu Muzycznym Ku Przestrodze im. Ryśka Riedla i zwycięstwo na festiwalu Generacja, które dało grupie przepustkę na OFF Festival 2010. Obecnie skład zespołu tworzą Tomasz Pełczyński (gitara,śpiew), Michał Markowicz (gitara basowa), Marek Wilczyński (perkusja)

John Mineton – tyski zespół, w którego skład wchodzą:

Tomasz Palka - Cynamoneus  - urodzony w 1975 roku, bardzo spokojny, pełen wigoru wokalista i gitarzysta John Mineton. Nie ma prawie żadnego doświadczenie muzycznego ale, jak twierdzą jego koledzy z zespołu, ma coś w sobie. Pracuje na co dzień w prywatnej firmie na peryferiach miasta Tychy. Jego pochodzenie ma duży wpływ na teksty, których jest autorem, a doświadczenia zdobyte w jego niezliczonych podróżach na pewno jeszcze Was nie raz zaskoczą.

Piotr Gawęda - od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie muzyką. Już w wieku ośmiu lat wystąpił w kościele z okazji święta patronki górników św. Barbary. Jednak nie dane mu było zachwycić wiernych swą muzykalnością, gdyż zmuszony był zmagać się z górniczą poezją pochwalną. Paradoksalnie w wieku dwunastu lat, gdy wypoczywał na jedynych koloniach w życiu, ulegając presji wychowawczyni wziął udział w międzykolonijnym konkursie śpiewu, który wygrał. Trzykrotny bis piosenki "Kocham Cię jak Irlandię" z repertuary Kobranocki spowodował zwrot w kierunku instrumentalnym, od tego momentu Piotr porzucił śpiew (choć nadal praktykuje pod prysznicem). W związku z rodzinną tradycją muzykowania do kotleta, postanowił grać utwory bardziej, choć nie zawsze zrozumiałe dla ogniskowych grajków i ich fanek. Szlifując grę na gitarze zrozumiał istotę wolności muzyki i idąc drogą dalszych muzycznych inspiracji, w wieku 19 lat zgłosił się na ochotnika do wojska. Los chciał, że trafił do Elbląskiej Orkiestry Dywizyjnej. Pobyt tam na zawsze odmienił jego podejście do zasad i budowy muzycznych kompozycji. Poprzez lata muzycznych poszukiwań siebie, przypadkiem spotkał ludzi mu podobnych. W rodzinnym mieście Tychy daje upust swym muzycznym pragnieniom, grając na basie i nerwach, współtworząc orkiestrę John Mineton.

Sławek Gayer – Gajowy - urodził się już w czasach jak amerykanie mieli już telefony komórkowe. Żyje cichy, spokojny ale jak przysoli to masz wrażenie jakby F16 przeleciał nad Tobą. Obsługuje wiele maszyn do dźwięków. Cały czas jest dla nas zagadką.

Arek Niemiec – Halny - gdy przyszedł na świat w połowie polski zgasło światło i to był znak, że jak idzie halny to się coś będzie działo. Genialny perkusista, któremu ciasno było w Polsce ale jednak wrócił i jest z nami i wraz basistą stanowią coś na kształt tarana. Gdyby o istnieniu takiej sekcji wiedział Frank Zappa, na pewno wpadł by do nas na granie.

Here on Earth to kapitalne, klimatyczne i naładowane emocjami granie warte poznania, wprost z Katowic. Ale porządny producent wycisnąłby z tego materiału dużo, dużo więcej. I niech to będzie taka łyżka dziegciu w szklance cudowności, bo narodził się band z olbrzymim potencjałem. Ja biję brawo i trzymam kciuki. (Grzegorz Bryk, Magazyn Gitarzysta)

Offensywa - polski zespół muzyczny wykonujący punk rock. Powstał w 2006 roku pod nazwą No Future. W 2012 roku formacja przyjęła nazwę Offensywa. Zespół trzykrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock: w 2013 na Dużej Scenie oraz w 2012 i 2014 roku na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny. Oprócz tego zespół w 2008 roku był finalistą Festiwalu Młodych Talentów Gramy.

W trakcie koncertu prowadzona będzie zbiórka do oznaczonych puszek na rzecz leczenia Adasia Smolika.

Trwa także charytatywna licytacja, z której środki zostaną przeznaczone na rzecz Adasia. Listę przedmiotów można odnaleźć pod poniższym adresem: http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=1480392

 Można go również wspierać inaczej:

- PRZEKAZAĆ 1% PODATKU

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wpisać w polu NUMER KRS: 0000037904 W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 28196 Smolik Adam wnuk Bożeny

- DAROWIZNY - prosimy o wpłaty darowizn na konto Fundacji:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ul.Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Bank BPH SA nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

koniecznie z dopiskiem: 28196 Smolik Adam wnuk Bożeny darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Darowizna zagraniczna:

Kod SWIFT (BIC): BPHKPLPK

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 28196 Smolik Adam wnuk Bożeny darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Kontakt do organizatorów:

Tomasz Posiewała 668468908

Marcin Prause 792772873

-- 

Paweł 'shardac' Franzke

GSM PL 601878708

www.franzke.pl

Z <https://mail.google.com/mail/u/0/>

Czytany 171 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 sierpień 2017 13:44
Więcej w tej kategorii: « Odjazdowy Bibliotekarz

Skomentuj

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji Administratora.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama