OFICJALNE WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN W ZABRZU

0
1812

Puchar został w Zabrzu

Po sześciu meczach, litrach wylanego potu, wielu fantastycznych akcjach w ataku i obronie, Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn w Zabrzu dobiegł końca!

Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki:

ZTR Zaporoże – SKA Mińsk 19:30 (10:14)
HC Banik Karvina – Górnik Zabrze 27:34 (13:14)

Górnik Zabrze – SKA Mińsk 35:23 (17:7)
ZTR Zaporoże – HC Banik Karvina 26:21 (11:10)

SKA Mińsk – HC Banik Karvina 37:26 (19:14)
Górnik Zabrze – ZTR Zaporoże 28:20 (15:9)

Stosunek bramek: -12

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU: Artsem Karalek (SKA Mińsk)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Martin Galia (Górnik Zabrze)

NAJLEPSZY STRZELEC: Oleksandr Tilte (ZTR Zaporoże, 17 bramek, ex aequo z Artsemem Karalkiem)

To chyba najfantastyczniejsze w takich turniejach, kiedy zwycięstwo w całych rozgrywkach waży się w ostatnim meczu. Tak było i tym razem, bo spotkanie Górnika z ZTRem Zaporoże stanowiło o laurach. Szczęśliwie…. PUCHAR ZOSTAŁ W ZABRZU!

Górnik już od początku nadawał rytm w spotkaniu. Choć to Ukraińcy wyszli się na prowadzenie, jednak Trójkolorowi wyglądali na o wiele bardziej zorganizowanych w ataku i obronie. Na prowadzenie wyszli już w szóstej minucie, gdzie po strzałach Marka Daćki i dwóch Bartka Tomczak tablica świetlna wyświetliła 5:2. Jak się później okazało, przewaga nie zmalała nawet na chwilę. Wręcz przeciwnie: na koniec pierwszej połowy sięgnęła sześciu bramek (15:9). Trener Marek Kąpa komplementował zwłaszcza świetną postawę Sebastiana Kickiego!

W drugiej połowie zaporożanie wciąż nie potrafili odgadnąć tempa Górnika. Choć starali się z całych sił, swoboda Górników na boisku wręcz przerażała. I choć wciąż stać ich na więcej, to jednak solidna w bramce, niezła obrona i już coraz bardziej wyćwiczony atak przyczyniły się do walnego zwycięstwa 28:20.

Górnik: Galia, Kicki, Tokaj 1, Niedośpiał 3, Daćko3, Sluijters 1, Tomczak 2, Kryński 3, Gromyko 1, Gluch 2, Łukawski 2, Buszkow 4, Gliński 2, Fąfara 1, Ścigaj 3, Adamuszek.

ZTR: Berezhny, Strelnikov 2, Akimenko 4, Konstantinov, Ganchev, Isanchyk 2,Dereviankin,Artmenko 5, Tilte 3, Macharashvili3, Popov, Zwiszdov, Kriuchkov.