Mecz Gwiazd NBA 2017

0
2086
W  Meczu Gwiazd ligi NBA drużyna Zachodu pokonała w niedzielę w Nowym Orleanie ekipę Wschodu 192:182.

Najlepszym koszykarzem (MVP) został wybrany Anthony Davis z New Orleans Pelicans, który uzyskał dla zwycięzców 52 punkty, co jest nowym rekordem.Poprzednim rekordzistą był legendarny Wilt Chamberlain; 42 punkty na swoim koncie zapisał w 1962 roku.

Tym razem łączny dorobek obu drużyn  wyniósł aż 374 punkty, co jest nowym rekordem. Poprzedni najlepszy wynik wynosił 369 i pochodził z ubiegłego roku.Zwiastunem rekordowej nocy była już pierwsza kwarta, w której zdobyto 101 pkt.

Oprócz Davisa w zwycięskiej ekipie bardzo skuteczny był też Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder). MVP dwóch poprzednich Meczów Gwiazd w zaledwie 20 minut zdobył 41 pkt. Tzw. triple-double uzyskał natomiast Kevin Durant (Golden State Warriors). Złożyło się na nie 21 pkt oraz po 10 asyst i zbiórek.Dla pokonanych najwięcej punktów – 30 – zdobył Grek Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks).

To było 29. zwycięstwo Zachodu. Wschód ma w dorobku 37 triumfów.