Mamy dzieci niepełnosprawnych ładują baterie

0
2389

 

Stowarzyszenie „Kobieta Charyzmatyczna” podjęło działania w celu zapewnienia mamom dzieci niepełnosprawnych kilkugodzinnej opieki nad ich pociechami, aby mogły raz w miesiącu wyjść z domu i spędzić ten czas na własnych przyjemnościach.

11

 

Dnia 27 czerwca ruszyła akcja pilotażowa Programu: „Mamy dzieci niepełnosprawnych ładują baterie”

 Pani Małgorzata Paszyńska, członkini Stowarzyszenia: „Kobieta Charyzmatyczna” oraz założycielka i prezeska Stowarzyszenia „Rodzina”, mama 22-letnich córek z porażeniem mózgowym: Ani oraz Joasi, skorzystała z zaproszenia zabrzańskiego Multikina i udała się wraz z koleżanką na pokaz filmu komediowego pt. „Miłość aż po ślub”.

6

Panie miło spędziły czas, a pani Małgosia powiedziała: Od ponad dwudziestu lat nie byłam w kinie. Świetnie się bawiłam podczas oglądania tej romantycznej komedii. Poinformowałam też inne mamy z naszego Stowarzyszenia, że istnieje w niedalekiej przyszłości możliwość zostawienia dzieci pod fachową opieką, żeby same mogły zregenerować siły i nabrać pewnego dystansu do swoich problemów. Nikt wcześniej w ten sposób nie zatroszczył się o nas. Przyznaję, że mam wspaniałego męża, który aktywnie uczestnicy w opiece nad córkami, jednak los postawił nas 

przed ogromnym wyzwaniem

5

Dziećmi zajęły się pracownice Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi: Agnieszka Rychłowska – Niesporek, Monika Ostrowska-Cichy, Ewelina Popczyk oraz autorka tego pomysłu – Beata Sekuła, prezes Stowarzyszenia „Kobieta Charyzmatyczna” oraz redaktor naczelna Magazynu WHY Story. Ania i Joasia otrzymały słodycze ufundowane przez Piekarnię i Cukiernię „Roker”.

2

 

Zawsze zastanawiałam się nad tym dlaczego mężczyźni tak często zostawiają rodzinę, kiedy rodzi im się dziecko niepełnosprawne. Znajdują czas na swoje pasje, natomiast matki takich dzieci wychodzą z domu tylko wtedy, kiedy muszą zrobić zakupy czy załatwić inne sprawy domowe. Wydawało mi się to wysoce nie

sprawiedliwe – zauważa Beata Sekuła. – Dlatego wraz z członkiniami naszego Stowarzyszenia zdecydowałyśmy się na udzielenie wsparcia mamom znajdujących się w takich okolicznościach.

 

1

 

Od nowego roku akademickiego planuje się sformalizowanie tych działań, aby studenci KPSS w Czeladzi, w ramach praktyk zawodowych czy wolontariatu, kontynuowali je na regularnych zasadach. Panie w tym czasie będą odwiedzać kino, teatr, basen, salony kosmetyczne, czy spotykać się z przyjaciółmi w lokalnych restauracjach czy i kawiarniach. Członkinie Stowarzyszenia zamierzają nawiązać współpracę z innymi uczelniami, kształcącymi pracowników społecznych socjalnych oraz sponsorami z całej Polski, żeby wspierać coraz szerszą rzeszę mam dzieci specjalnej troski.

4

Spotkanie z Joasią i Anią, córkami Małgosi, sprawiło nam wiele radości. Zaskoczyła nas autentyczność, szczerość i otwartość bliźniaczek. Było to dla nas cenne doświadczenie i duża frajda. Jesteśmy pod wrażeniem postawy Małgosi, dziewczyny, która jest niezwykłą mamą: zaradną, pogodną, energiczną i przede wszystkim kreatywną; emanuje spokojem, optymizmem i życzliwością – mówi z entuzjazmem Agnieszka Rychłowkska – Niesporek , kierownik praktyk studenckich w KPSS w Czeladzi. – Miłość matki jest w stanie pokonać wszystkie bariery i przeciwności losu. Mocno trzymamy kciuki za rodzinę Małgosi!

3

dwa

Widok kamienicy z zewnątrz oraz klatki schodowej na parterze w budynku, który należy do obiektów Urzędu Miasta i nie był remontowany od lat.

Karolina Krzyżankiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj