Kamil Stoch stanął na podium PŚ w Pjongczang

0
8888
Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim Pjongczang. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugi był Niemiec Andreas Wellinger.Na siódmej pozycji uplasował się Maciej Kot.

Do stu punktów stopniała przewaga lidera PŚ nad Kraftem w klasyfikacji generalnej cyklu.Stoch, który po pierwszej serii był czwarty, stanął na podium po raz 11. w sezonie. Dotychczas ma w dorobku sześć zwycięstw, trzykrotnie był drugi i dwa razy zajął trzecie miejsca.

Lokatę w „10” obronił Piotr Żyła, który na obiekcie przygotowanym z myślą o przyszłorocznych igrzyskach zajął 27. miejsce.Dawid Kubacki uplasował się na 19. pozycji, a Jan Ziobro był 30. Do finałowej serii nie awansował Stefan.

Warto dodać, że podczas ubiegłorocznego weekndu PŚ w Sapporo w sobotę tryumfował Maciej Kot a w niedzielę Kamil Stoch.