Kamil Stoch królem Wisły!

0
1678

Nie ma mocnych na Kamila Stocha! Lider Pucharu Świata odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, triumfując na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle!

Podobnie jak w sobotę, również i niedzielę konkurs był popisem Kamila Stocha. Lider Pucharu Świata poszybował na odległość 135,5 m i prowadził na półmetku konkursu z przewagą 5,8 punktu nad Słoweńcem Domenem Prevcem (130 m) oraz o 6 pkt. nad trzecim Maciejem Kotem (130 m).Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani byli Stefan Kraft (126,5 m) i Johann Andre Forfang (130 m). Dziewiąte miejsce zajmował Piotr Żyła (126,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Anders Fannemel (128,5 m).

Niestety, pozostałym Polakom nie udało zakwalifikować się do serii finałowej. Trzydzieste szóste miejsce zajął Dawid Kubacki (114 m), trzydziesty ósmy był Jan Ziobro (112 m), trzydziesty dziewiąty Klemens Murańka (115 m), czterdziesty ósmy Jakub Wolny (110 m), natomiast czterdziesty dziewiąty – Aleksander Zniszczoł (106,5 m).

W pierwszym konkursie skoczek z Zębu był niesiony przez głośny doping wiernych fanów i zdeklasował rywali.Drugie miejsce w sobotni wieczór zajął reprezentant Austrii Stefan Kraft, a na najniższym stopniu podium uplasował się Niemiec Andreas Wellinger.

Już po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince Kamil Stoch objął prowadzenie w konkursie, którego nie oddał do końca zawodów. Polak, który, poszybował na 133 metr i uzyskał łączną notę 139,1 punktu. Drugie miejsce na półmetku zawodów zajmował rekordzista wiślańskiego obiektu – Stefan Kraft. Austriak wylądował dokładnie w tym samym miejscu co Kamil, ale ze względu na dłuższy najazd otrzymał niższą notę i tracił do Polaka 3,4 punktu. Trzecią lokatę po pierwszej serii zajmował kolejny Austriak – Michael Hayboeck. Zawodnik z 45. numerem zakończył swoją próbę na 130 metrze, zapisując na swoim koncie 128,5 punktu.

Do finału zakwalifikowało się pięciu reprezentantów Polski. Na piątej pozycji po skoku na odległość 126,5 metra znajdował się Piotr Żyła. 13. lokatę zajmował Maciej Kot, który lądował na 122,5 metrze. 15. był Stefan Hula (126 metrów), 22. lokatę zajmował Jan Ziobro (125 metrów), a Dawid Kubacki uzyskał 120,5 metra i został sklasyfikowany na 24. pozycji.Kamil wygrał z ogromną przewagą 16,3 punktu i łączną notą 268 punktów nad Austriakiem Stefanem Kraftem.