Górnik pokonał obrońcę tytułu

0
1530

Broniąca trofeum Legia Warszawa przegrała w Zabrzu z pierwszoligowym Górnikiem 2:3 po dogrywce i w 1/16 finału odpadła z piłkarskiego Pucharu Polski.Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

W 42. minucie bramkarz Legii Radosław Cierzniak obronił rzut karny egzekwowany przez Romana Gergela.Na początku dogrywki po strzale Michała Kucharczyka piłka odbiła się od słupka bramki zabrzan, potem w poprzeczkę trafił inny legionista Aleksandar Prijovic.

Decydującą o awansie bramkę strzelił Kopacz po raz kolejny głową wykorzystując podanie z rzutu rożnego Dawida Plizgi.Szansę na podwyższenie rezultatu mieli również gospodarze, gdy w słupek uderzył Hiszpan Igor Angulo.Kolejnym rywalem zabrzan będzie inny pierwszoligowiec – Wigry Suwałki.

Z rozgrywkami pożegnało się również KGHM Zagłębie Lubin, które zajmuje drugie miejsce w ekstraklasie.”Miedziowi”, którzy w ubiegłym tygodniu odpadli w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej ulegając duńskiemu zespołowi SoenderjyskE, w 1/16 finału PP przegrali z pierwszoligową Bytovią Bytów 0:1.